Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
492.301
-4.48%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  Canlı yayında Erdoğan'ın konuşmasını izlettirdi - Video

  Canlı yayında Erdoğan'ın konuşmasını izlettirdi - Video

  Dış politika eleştirisi için Erdoğan'lı video izletince Ahmet Hakan'dan tepki aldı: "BUNDA BİR ŞEY YOK Kİ.."
  • 09.10.2012 - 00:43

  Suriye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Faruk Şara'nınCanlı yayında Erdoğan ın konuşmasını izlettirdi - Video #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk televizyonunda yayınlanan ''Tarafsız Bölge'' programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

   

  "SAVAŞA İHTİMAL VERMİYORUM"

  Akçakale'ye top mermisinin düşmesi ve ardından yaşanan sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, top mermisinin ardından Türkiye ve Suriye arasında bir savaş çıkmasına ihtimal vermediğini söyledi. Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in ''Türkiye ile savaşmak gibi yeni bir derdi başına açmak istemeyeceğini'' düşündüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, ancak top mermisinin atılmasının, Türkiye'yi savaşın içine katmak isteyen başka güçlerin provokasyonu olabileceği ihtimalinin de bulunduğunu dile getirdi.

  "MİSİLLEME DOĞRU"

  ''Türkiye'nin misillemesini doğru buldunuz mu?'' sorusuna ise Kılıçdaroğlu, ''Misilleme yapılabilir. Size bir top mermisi atılmışsa siz misilleme yapabilirsiniz. Bu uluslararası kuralların ihlali anlamına gelmez'' cevabını verdi.

  ERDOĞAN'IN KONUŞMASINI İZLETTİRDİ

  Kılıçdaroğlu, Suriye konusunda Erdoğan'ın Gaziantep'teki konuşmasını hatırlatarak Erdoğan'a yüklenirken, Ahmet Davutoğlu ile ilgili de iddialarda bulununca Dışişleri'nden açıklama geldi.

  AHMET HAKAN ARAYA GİRDİ

  Erdoğan'ın referandum döneminde Gaziantep mitinginde yaptığı konuşmayı izlettiren Kılıçdaroğlu'na Ahmet Hakan'dan tepki geldi. Hakan, "Bunda bir şey yok, onu konuşmuştuk, o yıllar önceki bir konuşma" diye tepki gösterdi.

  DIŞİŞLERİ'NDEN JET YALANLAMA

  Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nun "Suriye'de geçiş hükümetinin başına Faruk Şara'nın geçmesi" önerisini, Şara'nın sünni olmasından dolayı istediğini iddia etti. Dışişleri'nden ise, Ahmet Davutoğlu'nun Faruk Şara'nın mezhebi ile ilgili tek bir cümlesinin bulunmadığı cevabı geldi.

  Dışişleri'nin jet yalanlamasını Ahmet Hakan Kılıçdaroğlu'nun yüzüne okudu.

  Kılıçdaroğlu canlı yayına Erdoğan kasedi getirdi - İZLE

  Canlı yayında Erdoğan ın konuşmasını izlettirdi - Video #2

   


  Görüş Bildir