Carla'nın sırrı Sarkozy'i zora sokacak

Carla'nın sırrı Sarkozy'i zora sokacak

Seçimlerden yeni çıkan Fransa'da son 10 gün içinde cumhurbaşkanı, başbakan ve kabinesi değişti ama eski First Lady Carla Bruni hakkındaki dedikodularda değişen bir şey yok. Kocası Nicolas Sarkozy'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerini, kaybetmesinin ardından Elysee Sarayı'na elveda diyen 44 yaşındaki eski süper modelin, yeni Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'la geçmişte ilişki yaşadığı ortaya çıktı.

TOPLAMDA İKİ YIL SÜRMÜŞ

Bruni'nin 2008 yılında Sarkozy ile evlendiği dönemde 'Carla ve Nicolas: Gerçek Hikayeleri' adlı bir kitap kaleme alan siyasi biyografi yazarı Valerie Benaim, kitabında Bruni'nin 1984-1986 yılları arasında başbakanlık da yapan Fabius'la ilişki yaşadığını yazmıştı.

'BİLİNİYORDU AMA SUSTULAR'

Benaim, 4 yıl önceki bir röportajında şunları söylemişti: Fransız medyası bu ilişkiyi biliyordu ama kimse bunu haber yapmadı. Ne Fabius ne de Bruni kısa ilişkilerini doğrulamadı. Ama şu kesin ki Carla siyasetçileri seviyor olmalı. Çünkü eski bakan Luc Ferry'yle de birlikte olmuştu.

AŞK DEFTERİ KABARIK

Geçmişte Mick Jagger ve Eric Clapton gibi ünlü isimlerle de birlikte olan Bruni, 61 yaşındaki eski eğitim bakanı Luc Ferry ile de 2000'lerin başında ilişki içindeydi. Eski Dışişleri Bakanı Fabius ile beraberliği için de hem Carla'yı hem Fabius'u yakından tanıyan Sosyalist Parti'den bir kaynak şunları söyledi: Kısa ama çok ihtiraslı bir ilişkiydi. Ve Laurent'in 1980'lerde ülkenin en genç başbakanı olmasını çok çekici bulmuştu.