Petrol
91.5
-0.33%
Euro
18.5244
-0.12%
Dolar
18.5716
0.00%
Altın
1.026
-0.43%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
376.455
2.52%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Carlsson ile Bağış AB’nin geleceğinin falına baktılar

  Egemen Bağış, konuk Bakan'a Türk kahvesi ikram etti ve birlikte AB'nin geleceğinin falına baktılar
  • 22.03.2012 - 14:22
  Carlsson ile Bağış AB’nin geleceğinin falına baktılar

   Carlsson ile Bağış AB’nin geleceğinin falına baktılar #1

  İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin katkılarıyla ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın Danışma Kurulu Başkanlığı'nda bir düşünce kuruluşu olarak çalışan Küresel Sorunlar Platformu, tarafından düzenlenen "Fırsatlar ve Sorunlar-Avrupa" konulu panelde İsveç Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gunilla Carlsson ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış bir konuşma gerçekleştirdiler.

  'İSVEÇ TÜRKİYE'NİN ÖNDE GELEN DESTEKÇİLERİNDEN BİRİ'

  Panelde konuşan İsveç Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gunilla Carlsson; Nordic modeliyle ilgili bir sunum yaptı. Carlsson; "İsveç, Türkiye'nin AB üyeliğinin önde gelen destekçilerinden biri. Türkiye'nin AB'ye katılımı, hem Türkiye'ye hem de AB ülkelerine ekonomik açıdan önemli katkılar sağlayacaktır." dedi.

  Carlsson ile Bağış AB’nin geleceğinin falına baktılar #2

  AB İLE TÜRKİYE ARASINDA AŞILMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ SORUN

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ise; İsveç'in Türkiye'nin AB üyelik sürecine verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, AB ile Türkiye arasında aşılması gereken en önemli sorunun önyargıların aşılması olduğunun altını çizdi. Bağış aynı zamanda AB ülkelerine: "Avrupalı dostlarımız vize muafiyeti konusunda adım atmalılar." mesajı gönderdi. Türkiye ile İsveç arasındaki işbirliğin daha da artacağına inandığına değinen Bağış; insani ve yardım konularında da iki ülkenin verimli bir işbirliği içerisinde olduğunu söyledi.

  Carlsson ile Bağış AB’nin geleceğinin falına baktılar #3

  AB'NİN GELECEĞİNİN FALINA BAKTILAR

  Panelin hemen ardından Bağış konuk Bakan'a türk kahvesi ikram ettikten sonra, birlikte AB'nin geleceğinin falına baktılar.

   


  Görüş Bildir