Dolar
7.8596
-0.08%
Euro
9.3056
0.0623%
Altın
1918.13
0.6269%
Borsa
1210.41
0%
G. Altın
485.047
0.5814%
Bitcoin
94652.08
0.7998%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı

  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı

  Kılıçdaroğlu'nun kardeşi her gün farklı bir konuyla haber oluyor. Bu durum sosyal medyada espri konusu olmaya başladı.
  • AA
  • 13.12.2016 - 10:15

  Aydın'ın FETÖ/PDY'den temizlenmesi amacıyla Söke'den Didim'e yaptığı yürüyüşle gündeme gelen Kılıçdaroğlu, 13 günlük ölüm orucuna son vererek Didim Kent Meydanı'nda 3 gün sürecek oturma eylemine başladı.

  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı #1

  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı VİDEO

  "FETÖ'NÜN BELEDİYELERDEN TEMİZLENMESİNİ İSTİYORUM"

  Kılıçdaroğlu, Didim Belediyesi başta olmak üzere bütün belediyelerin FETÖ'den temizlenmesi için mücadeleye devam edeceğini belirterek, "FETÖ’nün belediyelerden temizlenmesini istiyorum. 3 gün buradayım, gece gündüz buradayım. Oturma eylemine başladım. FETÖ ve diğer terör örgütlerinin silinmesi için eylem yapıyorum." diye konuştu.

  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı #2

  "ARKAMDA GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BİR ÇADIRIM VAR"

  Çadırı kendi imkanlarıyla kurduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  "Emekli maaşımla geçiniyorum. Kimseden bir menfaat beklemiyorum. Benim arkamda ne müteahhit var, ne iş adamları var. Kimse beni satın almadı. Kendimi de kimseye sattırmam zaten. Ağabeyim bir televizyon kanalında 'belediyeye gittiği zaman kapının önüne koysunlar' demiş. Hiçbir belediyeyle zaten işim olmaz. Üzerimde bir emlak da yok bir şey yok. Arkamda gördüğünüz gibi bir çadırım var. Huzur içindeyim, onurluyum, gururluyum."

  Celal Kılıçdaroğlu oturma eylemine başladı #3

  "BEN BURADA VATANIM İÇİN BEKLİYORUM"

  FETÖ'yle mücadele konusunda ağabeyinin kendisini yalnız bıraktığını ve sahip çıkmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  "Ağabeyim lüks içinde yaşıyor, benimse hiçbir şeyim yok. Çadırda yaşıyorum. Ben burada vatanım için bekliyorum. FETÖ’nün temizlenmesi için eylemlerime devam edeceğim. CHP’nin içindeki FETÖ’cüler temizlenene kadar... Direniyorum, onurumla, şerefimle, gururumla. Hiçbir parti gözetmeksizin belediyelerin FETÖ’den temizlenmesini istiyorum."

  "Sayın Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin" pankartı taşıyan Kılıçdaroğlu, 3 gün sürecek eyleminin ardından mücadelesine farklı yöntemler deneyerek devam edeceğini sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir