Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.347
0.91%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Çelik: Kimsenin dinine ve hayat tarzına müdahale etmedik

  Ak Parti sözcüsü Hüseyin Çelik gündemi değerlendirdi.
  • 12.11.2013 - 11:29
  Çelik: Kimsenin dinine ve hayat tarzına müdahale etmedik

  Çelik: Kimsenin dinine ve hayat tarzına müdahale etmedik #1

  TRT Haber'de yayınlanan Neler Oluyor programına katılan AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  ÖĞRENCİ EVLERİ TARTIŞMASI

  Öğrenci evleri tartışmasına değinen Çelik, Başbakan'ın 'kanuni düzenleme yaparız' dediği yerlerin apart oteller olduğunu söyledi. Çelik, '11 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin hiç kimsenin dinine ve hayat tarzına müdahale etmemiştir' dedi.

  Bülent Arınç'ın Başbakan'a yönelik sözleriyle ilgili soruya da cevap veren Çelik, 'Kurulduğumuz günden beri Ak Parti'de tam bir kardeşlik atmosferi vardır. El ovuşturanlar boşuna beklemesinler, buradan onlara prim çıkmaz. Muhalefeti beceremeyenler AK Parti içerisinden bir muhalefet çıkmasını bekliyorlar ama boşa bekliyorlar' diye konuştu.

  YEREL SEÇİMLER

  Yerel seçimlerle ilgili merak edilen soruları da cevaplayan Hüseyin Çelik, 'Aday belirleme sürecinde çok temkinli davranıyoruz. Kasım ayı ortasından itibaren aday belirleme sürecini hızlandıracağız' dedi. Çelik, belediye başkanı olma düşüncesinin bulunmadığını ifade etti. 28 Şubat davasında yaşanan tahliyelerle ilgili soruya, 'Davadaki tahliyeler beraat anlamına gelmez' şeklinde cevap veren Çelik, 'Türkiye darbecilerle hesaplaşmadan dönmemelidir' dedi.

  ÖĞRETMENLER İÇİN YENİ ATAMA

  Öğretmen atamalarıyla ilgili soruya, 'Yeni atama söz konusu değil. En fazla kadroyu Milli Eğitim'e vermeye devam edeceğiz' cevabını veren Hüseyin Çelik dershanelerin kapatılması konusuna da değindi. Çelik, 'Bu mesele sonuçlanmış bir mesele değil. Umarım kimseyi üzmeden bir çözüm yolu bulunabilir' ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir