Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
292.000
1.14%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C
  Cemaat'in tüm çabaları boşa çıktı

  Cemaat'in tüm çabaları boşa çıktı

  Kazanamayacaklarını anlayan Cemaat şakşakçıları sosyal medyada dua çağrısı yapmaya başladı. Ancak ilerleyen saatlerde açıklanan sonuçlar gösterdi ki tüm çabalar boşa çıktı.
  • 30.03.2014 - 22:38

  30 Mart yerel seçimlerinin sonuçları belli oldu. Buna göre AK Parti oyların yüzde 45.2'sini alarak yerel seçim rekorunu kırdı. CHP ise Aydın Doğan medyası ve özellikle Cemaat'in tam desteğine rağmen yüzde 28.6'da kaldı.

  Cemaat in tüm çabaları boşa çıktı #1

  DUA ÇAĞRILARI İŞE YARAMADI

  Twitter'da Cemaat'in trolleri sonuçlar açıklanmaya devam ederken dua çağrısı bile yaptı. 100 kere İhlas, Felak okunması çağrısında bulunan trollerin de çabaları boşa çıktı. 

  Cemaat in tüm çabaları boşa çıktı #2

  CEMAAT SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ

  Öte yandan yerel seçimlerde AK Parti'den desteğini çeken Cemaat'in seçimlere etkisinin de yüzde 1'in bile üzerinde olmadığı çok açık bir şekilde görüldü. Cemaat kanadı, Fethullah Gülen'den Zaman'ın tepe ismi Ekrem Dumanlı'ya kadar birçok isim sessizliğe bürünürken Twitter'da Gülen'in tansiyonu üzerinden espriler bile yapıldı. 

  Cemaat in tüm çabaları boşa çıktı #3

  KASETLER DE İŞE YARAMADI

  İnternette yerel seçim ve Gülen caps'leri

  Cemaat'in, AK Parti'den desteğini çektiği takdirde, iktidar partisinin oy oranının ne kadar olacağı merak konusuydu. "Düşüş olacak mı, olacaksa bu düşüş yüzde kaç oranında olacak" şeklindeki sorular birbiri ardına geliyordu. Sonuçlar gösterdi ki Cemaat'in Türk siyasetinde seçimlere etkisi yüzde 1'den fazla değilmiş. Bunun yanında, seçim öncesi hazırlanarak internette dolaşıma sunulan kasetler de, bu kasetler üzerinden yapılan şantaj da boşa çıkmış oldu. 

  Cemaat in tüm çabaları boşa çıktı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir