Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Cemaat Türkiye'yi şikayet edecek yeni bir ülke buldu

  Cemaat bünyesinde bulunan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Türkiye-Japonya Medya Forumu'nda Türkiye'yi Japonya'ya şikayet etti.
  • 06.10.2015 - 14:06

  Cemaat Türkiye'yi şikayet edecek yeni bir ülke buldu

  e

  İlki geçen yıl yapılan Türkiye-Japonya Medya Forumu'nun ikincisi, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) bünyesinde faaliyet gösteren Medialog Platformu ile Türkiye-Japonya Kültürel Diyalog Derneği tarafından gerçekleştirildi. Forumun ardından Japon Ulusal Basın Kulübü'nde konuk edilen Türk gazeteci heyeti, Japon meslektaşları tarafından özellikle basın özgürlüğü alanında soru yağmuruna tutuldu.

  TÜRKİYE'DEN KATILAN GAZETECİLER

  Türk gazeteciler, Dışişleri'nden sorumlu Devlet Bakanı Yasuhide Nakayama tarafından da kabul edildi. “Medya-Siyaset İlişkileri”, “Bölgesel Sorunlar ve Küresel Barış”, “Lokal Sorunlar ve Küresel Etkileri” gibi üç ana oturum başlığı altında sunumların yapıldığı foruma Türkiye'den Today's Zaman (TZ) Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, TZ ve Bugün yazarı Yavuz Baydar, Cumhuriyet yazarı Ceyda Karan, Millet yazarı Ergun Babahan, Taraf yazarı Sezin Öney ve Milliyet eski yazarı Mehveş Evin katıldı.

  MEHVEŞ EVİN: "BASKI ALTINDAYIZ"

  Kısa süre önce Milliyet'teki işine son verilen Mehveş Evin forumda yaptığı konuşmada, Türkiye'de gazetecilerin baskı altında olduğunu iddia etti. Forumda Suriye krizi, güvenlik tehditleri, mülteci sorunu, çözüm süreci, PKK, El Kaide ve IŞİD de konuşuldu.

  JAPON MESLEKTAŞLARI DESTEK SÖZÜ VERDİ

  Türk gazetecilerin üç günlük Tokyo temaslarının son durağı Japonya'nın en önemli kurumlarından Ulusal Basın Kulübü oldu. Türk gazeteci heyeti, burada geniş katılımlı bir sunum gerçekleştirdi. 50'ye yakın Japon editör ve yazardan oluşan kulüpte de konu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve medya baskısıydı. "Baskılar karşısında şoke olduk" diyen Japon gazeteciler, Türk meslektaşlarıyla dayanışma sözü verdi.

  Görüş Bildir