Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
493.619
-0.92%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Cemil Çiçek'ten Kamer Genç'e tepki

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek CHP'ye bir yazı göndererek Kamer Genç'in uyarılmasını istedi.
  • 27.04.2013 - 12:19
  Cemil Çiçek'ten Kamer Genç'e tepki

  Cemil Çiçek ten Kamer Genç e tepki #1

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin'e, "Atatürk bu cumhuriyeti kurmasaydı, siz hangi tarikat mensubu kitlenin bilmem kaçıncı eşi olurdunuz" diye Meclis Genel Kurulu'nda bir soru yöneltti, Meclis karıştı. CHP, Kamer Genç adına kürsüden özür diledi. Meclis Genel Kurulu Kamer Genç'e kınama cezası verdi.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e, 100 TL'lik tazminat davası açacağını açıkladı.

  Kamer Genç'e bir tepki de Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten geldi. Çiçek, Kamer Genç'in uyarılmasını istedi.

  KILIÇDAROĞLU'NA YAZI GÖNDERDİ

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözleri üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazı gönderdi. Çiçek, Meclis'in saygınlığı dikkate alınarak gereğinin yapılmasını istedi.

  Böyle bir yazıyı kaleme almaktan ciddi şekilde rahatsızlık duyduğunu ifade ettiğini anımsatan Çiçek, ''Ekinde yer alan örneklere atfen, kullanılan ifadelerin milli mücadeleyi yürüten Gazi Meclise yakışmadığı, Meclis ve siyaseti yaraladığı, ayrıca Meclis'in, milletvekillerinin ve genel olarak siyaset kurumunun halk nezdindeki itibarını zedelediğini ifade etmiştim. Ayrıca Genel Kurul'da yapılan konuşmalarda hakaret, kaba ve yaralayıcı sözlerden kaçınılmasını teminen uygun göreceğiniz yol ve yöntemle çaba göstereceğinize inancımı da dile getirmiştim'' dedi.

  Hakaret içeren kaba ve yaralayıcı sözlerin kim tarafından, kime söylenirse söylensin kınanması gereken bir husus olduğuna işaret eden Cemil Çiçek yazısında şunları ifade etti: ''Sizin de böyle düşündüğünüze inanıyorum. Ancak Genel Kurul'da kullanılan ifadelere bakıldığında aradan geçen süre zarfında maalesef olumlu bir gelişme olmadığı, özellikle de grubunuza mensup bir milletvekilinin kaba, çirkin, yaralayıcı ve asla tasvip edilmeyecek ifadeler kullanmayı alışkanlık haline getirdiği görülmektedir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir