Euro
15.3722
0.25%
Dolar
13.4847
0.35%
Altın
786.4980
0.05%
Borsa
2,085.39
-0.02%
Bitcoin
575.000
-1.28%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C
  Cerrah: Kaçak çay içip PKK'ya destek oluyorsunuz

  Cerrah: Kaçak çay içip PKK'ya destek oluyorsunuz

  Cerrah'tan kaçak çay tepkisi: PKK kahrolsun diyorsunuz, ama kaçak sigara ve çay içmekle PKK'ya destek veriyorsunuz.
  • 30.08.2012 - 15:26

  Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, vatandaşları kaçak çay, kaçak sigara ve kaçak benzin konusunda uyardı. Cerrah, "PKK kahrolsun diyorsunuz, ama kaçak sigara ve çay içmekle PKK'ya destek veriyorsunuz." dedi.

  'KAÇAK ÇAY İÇER MİSİNİZ'E ÇOK SERT TEPKİ

  Cerrah: Kaçak çay içip PKK ya destek oluyorsunuz #1Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sonrasında vatandaşlarla sohbet edip çay içmek için, protokol üyeleri ile birlikte tören alanının yanında bulunan İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı'na gitti. Parktaki çaycının, "Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz?" diye sormasına çok sert cevap veren Vali Cerrah, "PKK'ya yardım etmek istiyorsanız, Türk polisini öldürsün, Türk askerini öldürsün istiyorsanız, Türk vatandaşlarını öldürsün istiyorsanız kaçak çay ve sigara için, kaçak benzin kullanın daha ne diyeyim size... Böyle bir Türk vatandaşı olur mu?" dedi.

  CERRAH'IN O TEPKİSİ

  "OLMAZ BÖYLE ŞEY!"

  Osmaniye'de kaçak çay kullanımının oldukça yaygın olmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Vali Cerrah, " 'PKK kahrolsun diyorsunuz' ama kaçak sigara ve çay içmekle PKK'ya destek veriyorsunuz. Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz. Teröristler 30 Ağustos'ta sizin canınızı almaya çalışıyor. Trene bomba koymaya çalışıyor. Yola mayın döşüyor. Siz kalkıyorsunuz onlara destek çıkıyorsunuz. Dikkatli olmak zorundasınız. Biz her şeyi askerden, devletten, polisten beklersek olmaz. Vatandaş olarak da bizim üzerimize düşen görevler var. Bunu bilmemiz lazım, düşmanımızı, dostumuzu bilmemiz lazım. Bilmezsek bu iş yürümez. Böyle yalnızca devletin alacağı tedbirlerle güvenlik güçlerinin alacağı tedbirlerle bu işler yürür mü, biter mi, bitmez. Birileri de tahrik oluyor, bilmem birilerini yollarda öpüyor, kucaklıyor. Bunlara karşı tavırlı olmak zorundayız. Ondan sonra burada oturduğumda 'Kaçak çay içer misin?' diyorsunuz. Olmaz böyle bir şey, olmaz." diye konuştu.

  Cerrah: Kaçak çay içip PKK ya destek oluyorsunuz #2

  "NEREDE BİZDE BU CESARET, BU YÜREK?"

  Teröre ve onun beslendiği kaynaklara karşı daha dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Vali Cerrah, sözlerini şöyle sürdürdü: "Daha dikkatli olmak zorundayız. Bu Sakarya, bu büyük muharebeyi, 30 Ağustos'u, Zafer Bayramı'nı nasıl kutlamışız, nasıl kazanmışız, onları bir düşünün. Vatandaşlarımız ne yapmışlar, askerimiz ne yapmış, polisimiz ne yapmış, Rahime Hatun ne yapmış burada, Fransızları nasıl kovmuşsunuz? Dedelerinizi bir düşünün bakalım. Fransız karargahına tek başına saldırmış Rahime Hatun. Bu yürek varmış, bu cesaret varmış. Nerede bizde bu cesaret, bu yürek? Niye tek başına tek yürek olamıyoruz, biz terörün karşısında?"


  Görüş Bildir