Çetin Doğan: Kambersiz düğün olur mu

Çetin Doğan: Kambersiz düğün olur mu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında 5. dalga operasyon başlatıldı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla'da yapılan operasyonda Batı Çalışma Grubu'nun üst kurulunda yer alan dönemin bazı isimleri ifade için Ankara'ya çağrıldı. Balyoz davasının tutuklu sanığı Çetin Doğan da ifade için Ankara'ya götürüldü. Doğan, adliyede "Sizde mi geldiniz?" sorusuna "Kambersiz düğün olur mu?" şeklinde yanıt verdi.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında, bugün sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Batı Çalışma Gurubu'nun üst kurulunu oluşturan bazı isimlere yönelik operasyonda aralarında emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Engin Alan'ın da bulunduğu isimler ifade verecek. Balyoz Davası'ndan tutuklu emekli orgeneral Çetin Doğan ile Engin Alan ise sabah erken saatlerinde Ankara'ya Adliyesi'ne getirildi.

GÖZALTINA ALINAN VE İFADEYE ÇAĞRILAN İSİMLER

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan isimler şöyle: Dönemin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri emekli Orgeneral İlhan Kılıç, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi, 96'da yaş haddinde emekli olan eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal, 28 Şubat döneminin Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı emekli Korgeneral Vural Avar, dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman, dönemin Genel Kurmay Hareket Daire Başkanı emekli orgeneral Çetin Doğan, Balyoz Davası'nda tutuklu bulunan MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Lojistik Komutanı emekli Korgeneral Kamuran Orhan.

Emekli orgeneraller Teoman Koman, İlhan Kılıç, Hikmet Köksal ve Ahmet Çörekçi İstanbul'da gözaltına alınarak Ankara'ya götürüldü.

DOĞAN VE ALAN ANKARA ADLİYESİ'NDE

Balyoz davasının tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın ve MHP 'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan Ankara Adliyesi'ne getirildi.

DOĞAN: KAMBERSİZ DÜĞÜN OLUR MU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamındaki 5. dalga operasyonunda ifadeye çağrılan Balyoz Davası'nda tutuklu emekli orgeneral Çetin Doğan, Ankara Adliyesi'nde yakınları olduğu tahmin edilen iki kişinin "Sizde mi geldiniz?" sorusuna "Kambersiz düğün olur mu?" şeklinde yanıt verdi.

İZMİR'DE EMEKLİ KORGENERAL GÖZALTINA ALINDI

İzmir Narlıdere'de oturan emekli Korgeneral Kamuran Orhan gözaltına alındı. Gece gözaltına alınan emekli Korgenerela Kamuran Orhan,Ankara'ya gönderildi.

Orhan Ankara Adliyesi'nde...

MUĞLADA EMEKLİ KORGENERALE 28 ŞUBAT GÖZALTISI

Muğla'nın Datça İlçesi'ndeki tatil sitesinde bulunan emekli Korgeneral Vural Avar gözaltına alındıktan sonra uçakla Ankara'ya götürüldü.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA: 4 ŞÜPHELİ DAHA GETİRİLECEK

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nden yapılan açıklamada, kamuoyunda 28 Şubat süreci olarak bilinen ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçu kapsamında İstanbul, İzmir, Silivri ve Muğla'nın Datça ilçesi Cumhuriyet Başsavcılıklarına CMK'nın 251/6. maddesi gereğince yazı yazılarak, 9 şüphelinin bugün CMK 250. madde ile yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nde ifade vermeleri için hazır edilmeleri istendiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"İfadesi alınacak şüphelilerden 5'i Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne getirilmiş, 4 şüphelinin ise İstanbul'dan Ankara'ya uçakla nakillerinin sağlanması beklenmektedir."