Petrol
110.56
0.52%
Euro
16.8449
0.26%
Dolar
15.7709
-0.64%
Altın
940.06
-0.27%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
480.857
0.41%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Cevat Akşit: Cemaat beni öldürmek için komplo kurmuş

  Paralel yapının Fethullah Gülen ile ters düşen İslam alimlerini bile ölümle tehdit ettiği iddia edildi.
  • 18.08.2014 - 04:59
  Cevat Akşit: Cemaat beni öldürmek için komplo kurmuş

  Cevat Akşit: Cemaat beni öldürmek için komplo kurmuş #1

  Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Fethullah Gülen'in kendisini ölümle tehdit ettiğini açıkladı. Akşit 28 Şubat sürecinde başından geçen olayı şu ifadelerle anlattı:

  "Gülen cemaatinin adamları iki kez beni öldürmek için komplo kurdular, bunu da kendileri itiraf etti. 1996'da ABD'ye gitmiştim, bir Regaib Kandili... Oğlum orada yaşıyordu ve evi geniş, oradayız. 60- 70 kişi var, 300-400 km'den gelenler var. Gülen'in o zamanki, açıklaması vardı gündemde, 'Tesettür teferruattır, Cebrail parti kursa oy vermem...' gibi."

  "'SEN HOCAEFENDİ HAKKINDA NASIL BÖYLE KONUŞURSUN' DEDİLER"

  "Gelenlerden birisi bu sözleri söylemenin dinen hükmünü sordu bana. Dedim ki, 'Tesettür Allah'ın farzıdır, teferruat ne demek, keza Cebrail Allah'ın emirlerini getirir, Şeytan 'Allah'a inanmıyorum' demedi ki, emrine itaat etmiyorum' dedi kafir oldu. Bu sözlerin küfür olacağını kaynak göstererek izah ettim. Meğer oraya gelenler arasında üç tane onun da adamı varmış. 'Sen Hocaefendi hakkında nasıl böyle konuşursun' diye kriz çıkardılar. Ben de, 'Sordular kaynağı ile açıkladım' dedim. Zar zor, dışarı atabildik, ardından da şükür ve dua ettik.

  "MÜSLÜMANLARLA KAVGA EDİN"

  Orada İngilizce okula da başladım. Kaldığım dönemde her haftasonu bir yere konferansa çağrılıyordum. Bir kapalı spor salonunda yine konferansım vardı, yine o üç adam geldi. 'Hocam dedi bir çay içsek...' gittik, oturduk, dediler ki, "Hocam sen falan tarih böyle söylemiştin, o konuşmandan sonra seni takibe aldık, konuşmalarını kaydettik. İki defa öldürmek için komplo kurduk. Sonra anladık ki, Gülen hocanın şahsıyla derdin yok, kendi doğrularını anlatıyorsun." Bunlar üçü de teknik profesördü, isterseniz ismini verebilirim. Onlara 'İsterseniz şimdi öldürebilirsiniz' dedim. Öyle deyince, "Hocam biz de ondan koptuk" dediler. Niye dedim.. İnanılmaz şeyler anlattılar. Keşke duymasaydım, öğrenmesiydim. Bunlardan biri, 'İslam'a hizmet için masonlarla, Yahudilerle dost olun ama Müslümanlarla kavgalı olun' demiş.. Bu sözü onlardan duydum."

  CEVAT AKŞİT HOCA'DAN DÜZELTME

  Prof. Dr. Cevat Akşit'in öğrencileri tarafından açıldığı iddia edilen resmi Twitter hesabında, kendisinin "paralel çeteler" ve "ölümle tehdit" söylemlerinin gerçek dışı olduğu açıklaması yapıldı.

  Twitter hesabında, Star Gazetesi'nin röportajıyla ilgili şu açıklamalar yer aldı:

  "Kendisine röportajı sorduk; olay yaşanmış olup, 3 kişinin de bizzat kendisine itiraf ettiğini söylemiştir. Belirttiğimiz uydurma ifadeler ise ilgili gazetece düeltilmesi gerekmektedir"

  Cevat Akşit: Cemaat beni öldürmek için komplo kurmuş #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir