Euro
15.1599
-0.73%
Dolar
13.414
-0.43%
Altın
793.96
0.05%
Borsa
1919
-4.58%
Bitcoin
464.504
-5.71%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Ceylanpınar ilçesi boşalıyor

  Suriye sınırındaki çatışmalar vatandaşların yaşamlarını kısıtlamaya devam ederken, Ceylanpınar'daki halk göçe başladı.
  • 13.11.2012 - 14:24
  Ceylanpınar ilçesi boşalıyor

  Ceylanpınar ilçesi boşalıyor #1

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde yaşayanlar, Suriye sınırındaki çatışmalardan dolayı ailesini otobüslerle Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman gibi civar illere gönderiyor. Atılan bombalardan çok korktuklarını dile getiren vatandaşlar, Ceylanpınar'dan ayrılmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

  "CEYLANPINAR'I TERK EDİYORUZ"

  Çocuklarıyla Şanlıurfa'ya gideceğini söyleyen bir kadın, bombaların sesinden dolayı çocuklarının etkilendiğini söyledi. İbrahim Halil Şeker ise şunları kaydetti: "Şarapnel parçalarının Ceylanpınar'a düşmesinden dolayı, çok ses olmasından, çocukların psikolojisinin bozulması sebebiyle Ceylanpınar'ı terk ediyoruz."

  OTOBÜS FİRMALARINDA YOĞUNLUK

  Otobüs işletme sahibi Ramazan Şıklı, çatışma sebebiyle insanların Ceylanpınar'ı terk ettiğini ve aşırı bir yoğunluk olduğunu kaydetti. Şıklı, "2 günden beri 10 tane araba gönderdik hala da göndermeye devam ediyoruz. Herkes terk etti gitti burayı. Çoluk çocuğumuz perişan." diye konuştu.

  "ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİLERİNİ BOZDU"

  Çocukları ile Adıyaman'a giden Esma Demir, içinde bulundukları durumu şu cümleyle özetledi: "Çocuklar için gidiyoruz. Çocukların psikolojileri altüst oldu."


  Görüş Bildir