Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.262
1.01%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  CHP Kamer Genç için kararını verdi

  CHP Kamer Genç için kararını verdi

  Ak Partili Zeyid Aslan örneğinden ilham alan CHP'liler Genç'e herhangi bir ceza vermeyecek.
  • 28.11.2013 - 13:03

  CHP Kamer Genç için kararını verdi #1

  Japon Milli Günü Resepsiyonunda Emine Erdoğan'ın konuşma yapacak olmasına sinirlenip ortalığı birbirine katan CHP'Li Kamer Genç'e her kesimden tepki yağmasına rağmen, CHP neredeyse tepkisiz kaldı.

  AK PARTİLİ ZEYİD ASLAN'I ÖRNEK ALDILAR

  Edinilen bilgiye göre CHP yönetimi, Genç'in tavrının doğru olmadığını, ancak disipline sevk edecek ya da kınamayı gerektirecek bir durumun da olmadığını düşünüyor. CHP bu düşüncesine dayanak olarak da Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın durumunu örnek gösteriyor. TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e küfürlü ifadeler kullanan Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, AK Parti TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Aslan, TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığı ve üyeliğinden de istifa etmişti.

  Aslan ayrıca, Meclis bahçesinde uyurken fotoğrafını çeken gazetecilere, 'Ben sizin bacak aranızı çeksem olur mu?' demiş, Ak Parti ise tepki çeken bu sözler için Aslan'a yine en hafif cezayı vermişti.

  Kamer Genç'ten Emine Erdoğan'a sözlü saldırı - izle

  CHP'Lİ ALGAN: 'BİZİM KONUMUZ DEĞİL'

  ANKA'ya konuşan CHP Grup Disiplin Kurulu Başkanı Ömer Süha Aldan da, 'Bu Meclis dışında eylem olduğu için MYK'da değerlendirilir, bize gelmiş bir şey yok' dedi.

  Meclis dışında gerçekleşen bir konunun CHP Grup Disiplin Kurulu'nun konusu olmadığını söyleyen Aldan, 'Varsa bir şey, sevke bağlı Yüksek Disiplin Kurulunu ilgilendiriyor' dedi.

  Bu arada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine Kamer Genç'in de katılacağı öğrenildi.

   

  CHP Kamer Genç için kararını verdi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir