Petrol
76.83
0.89%
Euro
19.7321
0.23%
Dolar
18.6486
0.06%
Altın
1.075
0.38%
Borsa
4856
0.00%
Bitcoin
324.655
1.97%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C
  CHP resepsiyonuna postallı pasta

  CHP resepsiyonuna postallı pasta

  CHP'nin 90. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla genel merkez binasının bahçesinde resepsiyon düzenlendi.
  • 09.09.2013 - 22:27

  CHP resepsiyonuna postallı pasta #1

  Resepsiyonun başlamasına kısa bir süre kala, Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Bayram Zilan ve beraberindeki bazı üyeler, CHP Genel Merkezi önüne üzerinde çikolatayla kaplı postal olan pasta getirdi. Pasta kısa sürede ilgi odağı olurken aynı zamanda CHP'lilerden tepki topladı.

  CHP resepsiyonuna postallı pasta #2

  İki tane postal şeklinde yapılan pasta önünde grup tarafından basın açıklaması yapıldı.

  "MISIR'A GİDEREK DARBECİLERİ ZİYARET ETTİLER"

  Grup adına konuşan Genel Sekreter Tahsin Topçu, 90 yıl önce Mustafa Kemal tarafından kurulan CHP’nin milletvekillerinin bugün Mısır’a giderek darbecileri ziyaret ettiğini söyledi. Bu gibi ziyaretlerin CHP için ilk olmadığını daha önce de benzer bir ziyareti Suriye için yaptıklarını bildikleri ifade etti.

  "CHP İÇİN ONTOLOJİK BİR PARADOKS"

  Topçu, ”Bir taraftan demokrasiyi savunarak diğer taraftan eli kana bulanmış yöneticileri ziyaret etmek, darbeleri kınayamamak, sandığa ve millet iradesine saygı duymamak, iktidar olmak için farklı sandık dışı yöntemlerden medet ummak CHP için ontolojik bir paradoksudur.” dedi.

  "DEĞİŞİME AYAK UYDURMAKTAN KAÇINIYORLAR"

  Topçu, kuruluşlarının üzerinden 90 yıl geçmesine rağmen CHP’nin Türkiye siyasi ikliminin değişmesine rağmen CHP’nin değişmediğini, hala köhnemiş paradigmayla hareket ettiğini, değişime ayak uydurmaktan ısrarla kaçındıklarını, çağdışı kalmayı umursamadıklarını kaydetti.

  "GETİRDİĞİMİZ PASTAYI AFİYETLE YİYİN"

  Artık daha fazla demokrasi vaat edenlerin iktidar olabileceğini ifade eden Topçu, bu tür böyle yenilenmiş bir CHP’den Türkiye’nin kazanacağı çok şeyin olabileceğinin altını çizdi. Bugün buraya getirdikleri yaş pastayı afiyetle yemelerini, içinden çıkan postalı da güle güle giymelerini söyledi.Postal şeklinde pastanın daha sonra kutuya konularak, CHP Genel Merkezi'ne ulaştırılacağı bildirildi. 


  Görüş Bildir