Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.512
0.13%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  CHP tahliye olan subaylara iade-i itibar istedi

  Cumhuriyet Halk Partisi, tasfiye edilmiş subaylara 'iade-i itibar' için yasa teklifi ile TBMM Başkanlığı'na başvurdu.
  • 04.07.2014 - 14:46
  CHP tahliye olan subaylara iade-i itibar istedi

  CHP tahliye olan subaylara iade-i itibar istedi #1

  CHP, Balyoz davası kararının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinde tasfiye edilmiş subaylara iade-i itibar bulunmak için hazırladıkları yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

  BASIN TOPLANTISI DÜZENLENMİŞTİ

  CHP'li Akif Hamzaçebi, geçtiğimiz günlerde TBMM'de basın toplantısı düzenlemişti. Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz kararı ile yeniden yargılanmanın önünün açıldığını belirten ve bunun 'her şey' demek olmadığını söyleyen Hamzaçebi, Balyoz davasının Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesini yeniden şekillendirmeyi esas aldığını belirtmişti.

  ''HEDEFİ TERS YÜZ ETMEK GEREKİR''

  Hamzaçebi, "Madem ki adil yargılanma kararının ihlal edildiği Anayasa Mahkemesi tarafından tespit edildi, o halde bu davanın başlangıçtaki hedefi olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinin yeniden şekillendirilmesi hedefini ters yüz etmek gerekir. Komuta kademesinden tasfiye edilmiş subaylarımıza yeniden iade-i itibarda bulunmak gerekir. CHP grubu olarak bu konudaki önerilerimizi önümüzdeki hafta içinde bir yasa teklifi olarak TBMM Başkanlığı'na sunacağız" diye konuşmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir