Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.466
-1.42%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  CHP ve HDP'den mülteci çadırı yapılmasın eylemi

  CHP ve HDP'den mülteci çadırı yapılmasın eylemi

  Mülteciler için yapılacak çadırkent inşaatına, CHP’li vekil Hüseyin Çomak, HDP’li vekil Mahmut Toğrul ve bazı dernekler engel oldu.
  • Ajanslar
  • 28.03.2016 - 08:47

  Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Sivricehüyük mahallesinde inşaat çalışmaları süren 27 bin mültecinin barınması için yapılan çadırkent çalışmalarına HDP ve CHP milletvekilleri ve destekçileri engel oldu.

  CHP ve HDP den mülteci çadırı yapılmasın eylemi #1

  CHP ve HDP'den mülteci çadırı yapılmasın eylemi VİDEO

  YOLU TAŞLARLA KAPATTILAR

  Yolu taşla trafiğe kapatan ve iş makinelerinin önüne geçen vatandaşlar, Suriyelileri istemediklerini ve burada yapılacak konaklama tesislerine izin vermeyeceklerini söyledi. İnşaat alanında ellerinde pankartla eylem yapan vatandaşların sonuna kadar yanında olduğunu belirten CHP Milletvekili Hüseyin Çomak, çadırkent inşaatına engel olmak için kadınları eyleme çağırdı.

  CHP ve HDP den mülteci çadırı yapılmasın eylemi #2

  BUĞDAY YETİŞMEYECEKMİŞ

  Sıkıntılı bir dönem içerisinde olduğumuzu anlatan Çomak, şöyle konuştu: “Burada bu çalışmaların tamamlanması toplumsal barışı ve huzurun bozulmasına neden olacaktır. Doku bozulacaktır. 25 bin kişiden bahsediliyor. Burası 360 dönümlük bir yer. Yarın bir gün bu nüfus buğdaylara zarar verecek, pamuk ve sebze yetiştiremeyecek insanlar. Çünkü kültürleri, ahlak anlayışları bizden farklı. Biz bu kampı istemiyor isek, özellikle kadınlarımızdan rica ediyorum, gösteri yapsınlar"

  CHP ve HDP den mülteci çadırı yapılmasın eylemi #3

  ÇADIRKENT İSTEMİYORUZ

  HDP Milletvekili Mahmut Tuğrul ise hükümetin dış politikasını eleştirerek, bölge insanının her zaman yanında olduğunu, çadırkent istemediklerini söyledi. Yapılan basın açıklamalarının ardından milletvekili ve vatandaşlar dağıldı.

  CHP ve HDP den mülteci çadırı yapılmasın eylemi #4

  Yaşanabilecek olası olaylara karşı yoğun güvenlik önlemi jandarma, herhangi bir olumsuzluğa izin vermedi. Gelin burada günlerce oturun Ellerinde pankart ve afişlerle çalışmalara engel olan göstericelere seslenen CHP'li Çomak, "Kadınlarımız ve ileri yaştaki erkeklerimiz gelsin burada günlerce otursun, mücadele etsin, buraya Suriyelilerin yerleşmesine engel olsunlar” dedi.

  CHP ve HDP den mülteci çadırı yapılmasın eylemi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir