Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.021
0.47%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  CHP yerel seçim çalışmaları için el kitabı hazırlattı

  CHP'nin hazırlattığı 'Mahalle Sorumluları El Kitabı'nda partililere yönelik ilginç uyarılar yer aldı
  • 10.12.2012 - 14:22
  CHP yerel seçim çalışmaları için el kitabı hazırlattı

  CHP yerel seçim çalışmaları için el kitabı hazırlattı #1

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçim çalışmalarında aktif rol oynayacak partililer için el kitapçığı dağıttı. Kitapçıkta partililere "Seçim çalışmasına giderken, parfüm ve deodorant kullanın ve hafif kokuları tercih edin. Yüksek topuk giymeyin, dikkat çekici olmayın" şeklinde uyarılarda bulunuldu.

  KİTAPÇIK SINIRLI SAYIDA BASILDI

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçim çalışmasına katılacak partililer için ''el kitabı'' hazırlattı. 16 sayfadan oluşan kitap "sınırlı sayıda" kişiye dağıtıldı. Salıcı, cumartesi günü İstanbul İl Merkezi'nde basına kapalı toplantıda kitaba ilişkin bilgi verdi. Salıcı, "Bu kitapçık sınırlı sayıda basıldı. Sadece grup liderlerinde olacak'' dedi.

  "ÖRNEK ALINAN BİR CHP'Lİ OLUN"

  "Mahalle Sandık Sorumluları El Kitabı" adını taşıyan kitapçık "Mahalle sorumlularının görevleri nedir?'' sorusuyla başlıyor. Konu başlığının altında ise partililere "Cep telefon numaranızı seçmenlerle paylaşın, seçmenle açık bir iletişim yürütün'' deniyor. Aynı maddede, "Örnek alınan lider bir CHP'li olun'' tavsiyesinde de bulunuluyor. Aynı kitapçıkta kadın ve erkek partililere "Ziyarete giderken nasıl giyinelim?" başlığı altında da tavsiyelerde bulunuluyor.

  "ÇOK DİKKAT ÇEKİCİ OLMAYIN"

  ''Ortak Prensipler'' başlığı adı altındaki maddelerde "Parfüm ve deodorant kullanımında hafif kokular tercih edilmeli ve aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır'' uyarısı yapılıyor. Bir diğer madde ise "El ve ayak bakımı yapılmalı, çorap temizliğine azami özen gösterilmelidir" şeklinde özetleniyor. Kıyafet konusunda ise "Çok dikkat çekici olmamalı" uyarısında bulunuluyor.

  "YÜKSEK TOPUK GİYMEYİN"

  ''Kadınlar için'' başlıklı bölüm ise tartışma yaratacağa benziyor. İlk uyarı "Etekler uygun boyda olmalı'' diye başlıyor. CHP'li Salıcı'nın hazırladığı kitapçıkta, kadınların giyeceği ayakkabıya ilişkin de örnekler veriliyor. "Ayakkabılar kapalı ve ayak parmaklarını göstermeyen, çok yüksek topuklu olmayanlardan tercih edilmelidir'' deniliyor.

  "SUSUN, SEÇMENİ DİNLEYİN"

  Kitapçığın sekizinci sayfasında ise "TIP oyunu oynuyoruz. Susuyoruz ve seçmeni dinliyoruz. Tek işimiz var: Dinlemek, dinlemek, dinlemek'' ifadeleri yer alıyor. Aynı kitapçıkta seçmenle nasıl diyalog kurulması gerektiğine ilişkin örnekler de veriliyor. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir