Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4879
-0.23%
Dolar
16.6879
-0.06%
Altın
969.3
-0.07%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
319.539
-5.69%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  CHP'den Gezi Parkı açıklaması

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı Gezi Parkı'nın bir an önce kamuya açılması gerektiğini belirtti.
  • 05.07.2013 - 23:23
  CHP'den Gezi Parkı açıklaması

  CHP den Gezi Parkı açıklaması #1

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, saat 18.00 sıralarında, bir grup partili ile birlikte Gezi Parkı merdivenlerinde bir basın açıklaması yaptı.

  Taksim Yayalaştırma Projesiyle ilgili 6 Haziran'da alınan mahkeme kararını hatırlatan Salıcı, Gezi Parkı'nın bir an önce halka açılması gerektiğini belirterek, "Gezi Parkı 21 gündür polis işgalindedir. Devlet ısrarla meydanları korumaya çalışıyor" diye konuştu.

  "POLİS PARKTAN TAMAMEN ÇEKİLSİN"

  Taksim Dayanışmasının Cumartesi günü halkı Gezi Parkı'na davet etmesi nedeniyle polisle vatandaşın karşı karşıya gelmesini istemediğini ifade eden Oğuz Kaan Salıcı şunları söyledi:

  "Polisin burada bulunmasını gerektirecek hiçbir durum yoktur. Park kamuya ait bir parktır. Kamuya ait bir parkı kamu kullanmak istiyor. Demokratik hakkını kullanmak isteyen vatandaşlar gerek meydanda gerek Gezi Parkı'nda toplanabilir. Devlet görevlilerini sağduyuya çağırıyorum. Polisin parka gelmek isteyen vatandaşlarla karşı karşıya gelmesini istemiyoruz. Ortaya çıkabilecek tatsız görüntülerden kaçınılması gerekmektedir"

  AĞAÇ İLE RÖPORTAJA KOSTÜMLÜ TEPKİ

  Bu arada CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı'nın basın açıklaması öncesi, yüzleri yeşile boyalı ve vücutlarına ağaç dalları takan 7 kişilik bir grup, bir gazetede yer alan 'Kızılağaçla röportaj' konulu haberi protesto etti. Taksim Meydanı'na ellerinde "Röportaj için 3'üncü köprüden koptuk geldik", "Röportaj dediler Van'dan geldik" yazılı dövizler taşıyan grup üyeleri "Bu devlet bize kök söktürdü" yazılı pankart açtı. Grup bir süre haberin yayınlandığı gazete aleyhine sloganlar attı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir