Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.413
0.97%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  CHP'den İhsanoğlu için yardım kampanyası

  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İhsanoğlu’nun seçim çalışmalarına maddi destek olmak için yardım kampanyası başlattı.
  • 21.07.2014 - 13:30
  CHP'den İhsanoğlu için yardım kampanyası

  ihsanoglu

  CHP İstanbul İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim çalışmalarına destek olmak için bağış kampanyası başlattı. Beyoğlu’nda bulunan Türkiye İş Bankası Taksim Şubesine gelen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile bir grup partili ilk bağışı yaparak kampanyaya start verdi.

  ''BAŞBAKANI İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ''

  Kampanya öncesinde basın açıklaması yapan Salıcı, “Bizim desteklediğimiz aday sadece CHP’nin desteklediği aday değil, dün itibariyle 9 partinin desteklediği ve onun dışında geniş toplumsal kesimlerin desteklediği aday Ekmeleddin İhsanoğlu. Sayın İhsanoğlu’nun kampanyasını Başbakanla eşit bir şekilde yürütme şansı yok. Başbakan, başbakanlığın bütün olanaklarını kullanarak, devletin bütün olanaklarını kullanarak, seferber ederek bir kampanya yürütüyor. Ama Sayın İhsanoğlu’nun bu olanakları kullanma imkanı yok. Bu nedenle biz, Sayın Başbakanı istifa etmeye ve tarafsız bir cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere girmeye davet ediyoruz. Ama biliyoruz ki Sayın Başbakan bu tür etik değerlere önem vermiyor onun için istifa etmeyecek” dedi.

  ''SİYASİ DESTEĞİN YANISIRA MADDİ DESTEK DE VERECEĞİZ''

  Verdikleri siyasi desteğin yanı sıra maddi destek olmak için de bir araya geldiklerini ifade eden Salıcı, “Bu nedenle Sayın İhsanoğlu’na verdiğimiz siyasi desteği aynı zamanda maddi desteğe dönüştürmek için İstanbul’daki CHP’li arkadaşlarımızla beraber ve aynı zamanda yurttaşlarımızı bu kampanyaya davet etmek için bugün buraya geldik. Burada kuyruğa gireceğiz ve tüm yurttaşlarımızı da kampanyaya yardım yapmaya davet edeceğiz” diye konuştu.

  ''TÜRKİYE İSRAİL'DEN, IŞİD'DEN KURTULMAK İSTİYORSA BUNLARI YARATAN SİYASETTEN KURTULMALI''

  Salıcı, Cumhurbaşkanlığı yarışının adil olmayan bir ortamda devam ettiğini savunarak, "TRT’nin de eşit olmayan bir şekilde yayın yaptığı bir süreci yaşıyoruz. Türkiye eğer işte son zamanlarda yaşadığı İsrail’in Gazze’deki saldırısından IŞİD belasından kurtulmak istiyorsa, bütün bu etrafımızdaki yangın yerine dönmüş Ortadoğu bataklığından kurtulmak istiyorsa öncelikle bunları yaratan siyasetten kurtulması gerekiyor” şeklinde konuştu.

  AÇIKLAMANIN ARDINDAN BAĞIŞ YAPTI

  Salıcı yaptığı açıklamanın ardından banka şubesine girerek bin 234 TL bağışta bulundu. Salıcı’nın ardından sıraya giren vatandaşlar da gönüllerinden geçen miktarı yatırarak kampanyaya destek verdiler.

  Öte yandan, Salıcı, bağışta bulunacak vatandaşlardan bağış miktarının İstanbul’dan yapıldığının bilinmesi için son iki hanesinin 34 ile biten miktarlarda bağış yapılmasını istedi. Salıcı, diğer iller için de yine plaka kod uygulaması yapılmasının yapılan bağışların tespiti açısından önemli olduğuna dikkat çekti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir