Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.658
-0.07%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  CHP'den iki yeni seçim sonucu itirazı

  CHP, Küçükçekmece'de yapılan seçimin iptali için YSK'ya, Üsküdar'da yapılan seçimin iptali için de İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu.
  • 05.04.2014 - 09:38
  CHP'den iki yeni seçim sonucu itirazı

  CHP den iki yeni seçim sonucu itirazı #1

  CHP Küçükçekmece İlçe Baykanı Dursun Zengin, aday gösterdikleri Gökhan Gümüşdağ'ın seçimi kaybetmesi sonrası İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak itirazda bulunmuştu.

  REDDEDİLEN ZENGİN BU KEZ YSK NEZDİNDE İTİRAZ ETTİ

  Zengin'in 19 bin oyun iptaline yönelik kararına yaptığı itiraz reddedilmişti. İtirazı ilçe bazında reddedilen Zengin, bu kez İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu. İstanbul İl Seçim Kurulu da Zengin'in bu talebini reddetti. Bugün İstanbul İl Seçim Kurulu'na gelen Dursun Zengin, bu kez Yüksek Seçim Kurulu (YSK) nezdinde itirazda bulundu. 

  OYLARIN YENİDEN SAYILMASINI TALEP ETTİ

  YSK'ya gönderilmek üzere İstanbul İl Seçim Kurulu'na dilekçe veren Zengin, Küçükçekmece'de 30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimin iptalini, bu isteğinin kabul görmemesi durumunda da oyların yeniden sayılmasını istedi. Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile İstanbul İl Seçim Kurulu'na gelen CHP Üsküdar Belediyesi Başkan Adayı İhsan Özkes de Üsküdar 2'inci ve 3'üncü İlçe Seçim Kurulu'nca itirazlarının reddedilmesi üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundular. 

  ''DAHA ÖNCE DE REDDEDİLMİŞTİK''

  İtirazların ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan CHP Üsküdar Belediye Başkan adayı İhsan Özkes, "Daha önceden Üsküdar 1. İlçe Seçim Kurulu itirazımızı reddetmişti. Onunla ilgili itirazımızı İstanbul İl Seçim Kurulu'na vermiştik. Dün de 2. ve 3. ilçe seçim kurulları itirazlarımızı reddetti. Biraz önce bu konula alakalı 2. ve 3. seçim kurullarının itirazımı ret üzerine il seçim kuruluna itirazımızı verdik" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir