CHP'den Kılıçdaroğlu belgeseliyle seçim kampanyası

CHP'den Kılıçdaroğlu belgeseliyle seçim kampanyası

Seçim kampanyaları ile ilgili çalışmalarını tam gaz sürdüren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belgesel sürprizi ile seçmen karşısına çıkacak.

11 DAKİKALIK BELGESEL

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaşamının anlatıldığı 11 dakikalık belgeselin ilk gösterimi, 28 Mart’ta yapılacak. Kılıçdaroğlu için “Halktan biri” vurgusu yapılan belgeselin ilk gösterimi nedeniyle CHP liderinin de “duygusal” bir konuşma yapacağı öğrenildi.

KARAOĞLAN GİBİ..

Kılıçdaroğlu’nun siyasette örnek aldığı siyasetçilerden eski başbakan Bülent Ecevit’in “Karaoğlan” imajı gibi, Kılıçdaroğlu’nun da halkın içinden gelen biri olarak hâlâ halktan biri gibi yaşamını sürdürdüğü, “mütevazı” yaşamından kesitlerle anlatılacak.

1.5 DAKİKALIK KISMI SEÇİM İÇİN KULLANILACAK

Belgeselin üç farklı uzunlukta versiyonu olacak. 11 dakikalık ana belgeselin yanı sıra, daha kısaltılmış ve biri 7 dakika en kısası da yaklaşık 1.5 dakika olmak üzere daha kısa versiyonlar da olacak.

Yaklaşık 1.5 dakika olan en kısa biçimi ise CHP’nin seçim kampanyası için hazırladığı reklamlarda kullanılacak. Belgeselin çekimleri ise Ankara’nın yanı sıra, Tunceli ile Kılıçdaroğlu’nun ilk ve ortaöğrenimini yaptığı Van Erciş, Bingöl-Genç ve Elazığ’da yapıldı.