Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
240.132
-2.03%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C
  CHP'den PKK eleştirisi

  CHP'den PKK eleştirisi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, PKK'nın alçak, hain, eli kanlı bir terör örgütü olduğunun kabul edilmesi gerektiğini belirterek, terör örgütüne yönelik eleştiriler yaptı.
  • AA
  • 26.02.2019 - 21:33
  • Güncelleme : 26.02.2019 - 21:33

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, PKK'nın alçak, hain, eli kanlı bir terör örgütü olduğunun kabul edilmesi gerektiğini belirterek, "Devlet bununla amansız, katı, etkin bir şekilde mücadele etmelidir. Ama Türkiye'nin bir Kürt sorunu vardır. Bunun da çözülmesi gerekir demeliyiz." dedi.

  CHP den PKK eleştirisi #1

  TERÖRLE MÜCADELE

  Türkiye'nin PKK ile etkin şekilde mücadele etmesi gerektiğinin altını çizen Altay, terör örgütü PKK'ya yönelik eleştirilerde bulundu. CHP ile ittifak yapılmasına değinmeden PKK'yı eleştiren Altay, partisinin terör örgütüne bakışını açıkladı.

  Altay "Ben Karadeniz'de başka, Diyarbakır'da başka konuşmam. Türkiye'nin gerçekleri var, bin yıllık kardeşliğimiz var. Anadolu topraklarında Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i hepsi var. Bu bin yıllık kardeşliğin bozulması, dışarıdaki bir takım manipülasyonlarla yapılan planlardır. Bir şeyi kabul edeceğiz, diyeceğiz ki, PKK alçak, hain, eli kanlı bir terör örgütüdür. Devlet bununla amansız, katı, etkin bir şekilde mücadele etmelidir. Ama Türkiye'nin bir Kürt sorunu vardır. Bunun da çözülmesi gerekir demeliyiz. Hiçbir hak talebi, hiçbir demokratik talep teröriste masumiyet, terörizme meşrutiyet sağlamaz. Bununla beraber hiçbir güvenlik kaygısı da temel hak ve özelliklerin gasbedilmesine dayanak olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin meseleye bakışı budur." ifadelerini kullandı

  CHP'den PKK eleştirisi VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir