Euro
15.1565
-0.75%
Dolar
13.398
-0.55%
Altın
793.88
0.04%
Borsa
1936
-3.73%
Bitcoin
466.191
-5.26%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C
  CHP'den Suriye iddiası

  CHP'den Suriye iddiası

  CHP'li Dudu: "Ambulanslar Suriye'ye mühimmat taşıyor."
  • 09.08.2012 - 04:23

  CHP den Suriye iddiası #1

  Salı günü Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı sınır köyleri Kuşaklı, Harran ve Bükülmez'de incelemelerde bulunduğunu anlatan CHP Milletvekili Mevlüt Dudu, gördükleri ve duydukları karşısında hayretler içinde kaldığını söyledi.

  "GENELKURMAY'DAN GÖREVLİ MÜDÜR"

  CHP'li Dudu, incelemeleriyle ilgili şunları anlattı:

  "Askerlerimizin bizi sokmadığı bölgeye bir okul müdürünün kendi sivil arabası ile sorgusuz sualsiz girdiğini gördüm. Bunu görevli askerlere, 'Bizi durdurdunuz, o aracı neden durdurmuyorsunuz?' diye sorduğumda, 'O, Genelkurmay'dan görevli' yanıtını aldım. Sivil bir okul müdürünün Genelkurmay ile ne ilişkisi olabilir? Neden Suriyelileri taşıyor, anlamak mümkün değil. Daha sonra Samandağ plakalı bir kamyonet gördük. İçinde bir koli ilaç, dolu mazot bidonları ve sedyeler vardı. Sürücüye nereye gittiğini sorduğumda aldığım cevap 'Suriye' oldu. Bu ilaç, mazot ve sedyelerin sorgusuz sualsiz nasıl Suriye'ye gittiğini, buna kimlerin izin verdiğini oradaki yetkililerden bir türlü öğrenemedik."

  "BAZI EVLER KARARGAHA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ"

  "Orada görüştüğümüz vatandaşlar, ambulansların Suriye'ye giderken mühimmat götürdüğünü, gelirken de yaralı getirdiğini söylediler. Oradaki herkes bunu söylüyor. Bu iddia doğru ise kabul edilebilir değildir. Hükümetin bu işin içinde doğrudan parmağı var demektir. Sınır köylerinde bazı evlerin karargah olarak kullanıldığı da vatandaşlarımız tarafından ortaya sürülen iddialar arasında yer alıyor. Bu incelemelerde gördüm ki Suriye sınırımız tam anlamıyla bir yolgeçen hanına dönüşmüş; ne giren belli ne çıkan belli. Bu durumun tek sorumlusu da doğrudan Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır."


  Görüş Bildir