Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  CHP'li aday: Kızgın kırgın kararsız seçmen bize yöneliyor

  CHP Diyarbakır 1'inci sıra Milletvekili adayı Naci Sapan, "Kırgın, kızgın ve kararsız seçmen CHP'ye yöneliyor" dedi.
  • DHA
  • 23.10.2015 - 12:42

  CHP'li aday: Kızgın kırgın kararsız seçmen bize yöneliyor

  F

  CHP Diyarbakır Milletvekili adayı Naci Sapan, partililerle birlikte seçim çalışmaları kapsamında merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti'ndeki esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla bir araya geldi. Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle zarar gören esnaf Naci Sapan'dan yaşanan savaş atmosferinden kurtulmak istediklerini belirterek yardım istedi. Esnafın talep ve dileklerini dinleyen Sapan, talepler konusunda elinden geleni yapacağını söyledi. Sapan, Diyarbakır'da CHP'ye ciddi bir yönelim olduğunu tespit ettiklerini, belirterek mutlaka milletvekili çıkaracaklarını ifade etti.

  SEÇMEN CHP'YE YÖNELİYOR

  Sapan, şöyle devam etti: "Kırgın, kızgın ve kararsız seçmenin önemli bir bölümünün tercihinin CHP olduğunu gördüklerini" belirterek, "Yurttaş, Cumhuriyet Halk Partisi'nin güçlenmesini ve ülke sorunlarını çözmesini istiyor. Gittiğimiz her alanda, ilçelerde, köylerde, mahallelerde büyük ilgi gördük. Seçmen CHP'nin yükselmesini, iktidar olmasını istiyor. Ülkenin sürüklendiği bu kaotik ortamdan, şiddet ve savaş sarmalından kurtuluşunun adresi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ni gören yurttaş bize yöneliyor. Kırgın, kızgın ve kararsız seçmen CHP'ye yöneliyor. Yaptığımız çalışmalardan edindiğimiz izlenim Diyarbakır'dan Milletvekili çıkaracağımız yönünde. Yüzde 1'lerden yüzde 10'lara doğru bir yükseliş var. Diyarbakır'da. Bu rakam belki ilginç gelebilir ancak, sürpriz olmayacak. Diyarbakır'ın sosyal demokrat damarının devreye girdiğini, özellikle eski CHP'lilerin dönüşünü görüyoruz."

  HERKES SON BİR UMUT İÇİNDE

  Ekonomik sıkıntının had safhada olduğunu belirten Naci Sapan, "Herkes son bir umut içinde 1 Kasım'a kilitlenmiş durumda. Doğru bir tablo çıkar da bu savaşçı iktidardan kurtuluruz diye dişini sıkıyor yurttaş. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Diyarbakır'da da haksız zenginleşen ve mutlu yaşayan bir kesimin çok da umrunda değil. Hiç hak etmediği halde zor koşullarda yaşayan büyük bir kesim ise savaşın, şiddetin sarmalının ortasında kalmış. Her şey ranta endeksli hale getirilmiş. Vatandaş bunun farkında, o nedenle 1 Kasım'da hem savaşçı zihniyete hem de rantçı zihniyete gerekli cevabı verecek" dedi.

  Görüş Bildir