Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
408.403
-4.08%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C
  CHP'li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu

  CHP'li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu

  Yolu kapanan köye giden CHP Tunceli İl Başkanı Zeytin, 24 saatten uzun süre haber alınamamasının ardından bulundu. Ancak Başkan'ı aramaya gidenler hala kayıp.
  • 09.01.2015 - 10:49

  chP

  CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, dün merkeze yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan Sin Köyü'ne gitmek üzere kentten ayrıldı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sin Köyü'nün yolu kardan kapalı bulunurken, köyde elektriklerinde kesik olduğu bildirildi.

  CHP'liler İl Başkanı Zeytin'le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca durumu Valilik ve İl İdaresi'ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün saat 23.00'e kadar köy yolunun açılmaması üzerine CHP'liler Hüseyin Zeytin'e ulaşmak için Sin Köyü'ne gitmeye karar verdi.

  CHP li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu #2

  ARAMAYA ÇIKTILAR

  CHP İl Gençlik Kolları üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişilik grup, eksi 15 dereceye varan soğuk hava ve yer yer 1 metreyi bulan karda araç ve küreklerle Sin Köyü'ne ulaşmak için yola çıktı.

  BAŞKAN BULUNDU

  Köylülerin aramaya çıktığı Başkan'a, Tunceli İl Özel İdaresi’ne bağlı ekiplerin yolları açmasının ardından ulaşıldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle mezrada mahsur kaldığı öğrenilen Başkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  ARAMAYA GİDENLER KAYBOLDU

  Ancak bu kez de dün gece yarısı köye giden CHP’lilerle irtibat kesildi. Grubun köye ulaşıp ulaşmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kendilerine cep telefonları ile ulaşılamadı. CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin'i aramaya giden İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10 kişilik gruptan haber alınamaması üzerine Tunceli İl Özel İdaresi, köy yolunun açılması için bölgeye ekip gönderdi. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tunceli’de 150 köye 5 gündür elektrik verilemediği belirtildi.

  CHP li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu #3

  CHP li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir