Petrol
112.12
1.03%
Euro
17.597
0.40%
Dolar
16.6296
0.63%
Altın
977.37
0.88%
Borsa
2556
1.07%
Bitcoin
349.959
-2.47%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  CHP'li Belediye Başkanı'ndan engelli vatandaşa tokat

  CHP'li Belediye Başkanı'ndan engelli vatandaşa tokat

  CHP'li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Dünya Engelliler Günü'nde düzenlenen etkinlikte sunuculuk yapan görme engelli vatandaşın ensesine vurdu.
  • 04.12.2014 - 15:35

  Dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir Dünya Engelliler Günü etkinliğinde "zihinsel engelli" kelimesini hakaret olarak kullanması basında geniş yer almıştı. Kılıçdaroğlu'nun bu saygısızlığının partili başka isimler tarafından da yapıltığı ortaya çıktı.

  CHP'Lİ BAŞKAN'DAN HADDİNİ AŞAN ŞAKA

  Dün Kartal'da gerçekleşen Dünya Engelliler Günü Şenliği'nde CHP'li Belediye Başkanı Altınok Öz, onlarca engelli ve ailesinin gözleri önünde haddini aşan bir şaka yaptı. Öz'ün bu saygısızlığı kameralara da yansıdı.

  CHP'li Belediye Başkanı'ndan engelli vatandaşa tokat

  Görüntülerde sahnede sunuculuk yapan görme engelli vatandaşın "Sevgili mahalle muhtarlarımız da burada. Sefa getirdiniz muhtarlarımız" dediği sırada Başkan Öz, kürsünün arkasına geçip etrafındakilere 'susun' işareti yapıyor.

  GÖRME ENGELLİ VATANDAŞIN ENSESİNE TOKAT

  Altınok Öz ardından görme engelli vatandaşın ensesine bir tokat atıyor. Ensesine gelen darbeyle şaşıran engelli vatandaş etrafında dönerek tokatın nereden geldiğini anlamaya çalışıyor.

  Kürsüye sırtını dönen görme engelli vatandaş yanındaki bir kadının elini tutuyor. Başkan Öz, bununla da yetinmeyerek görevli kadına eliyle 'sus' işareti yaparak bu kez engelli vatandaşın yüzüne bir tokat daha atıyor. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi engelli vatandaş ile öpüşerek kürsüyü terk ediyor.

  KARTAL BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

  Kartal Belediyesinden konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "başkanımızın babacan tavrı" denilerek yapılan saygısızlığın üstü kapatılmaya çalışıldı. İşte o açıklama;

  "Başkanımızın babacan tavrıyla tüm belediye personeline yaklaşımı kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Başkanımız Altınok Öz’ün Engelliler birim sorumlumuz Özgür Uğur’a yaklaşımı samimi olduğu kadar, bir babanın evladı ile arasındaki yakınlık kadar ileri düzeydedir. Zira Belediye Başkanlığını kazanması sonrası kurulan engelliler biriminin başına 29 Ocak 2010 tarihinde Özgür bey’i atayarak onu ne kadar sevdiğini ve güvendiğini göstermiştir."

  CHP li Belediye Başkanı ndan engelli vatandaşa tokat #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir