Euro
10.0467
0.74%
Dolar
8.5314
1.24%
Altın
480.8
-1.08%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
404.991
0.52%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  CHP'li belediye yıkımlara direnen vatandaşı dava etti

  CHP’li başkan Sibel Uyar, yıkımlara direnen bir vatandaşı Erdoğan'a hakaret ettiği ve yıkım işlemlerini geciktirdiği için dava etti.
  • Haber Merkezi
  • 17.04.2016 - 10:06
  CHP'li belediye yıkımlara direnen vatandaşı dava etti

  CHP li belediye yıkımlara direnen vatandaşı dava etti #1

  CHP’li Sibel Uyar başkanlığındaki Urla Belediyesi, yıkımlara direnen vatandaşı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği” iddiası ve yıkımları geçiktirdiği için şikayet etti.

  74 EV YIKILMIŞTI

  İzmir’in Urla İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Sibel Uyar, geçen ocak ayında, ilçenin Balıklıova Mahallesi’ndeki yirmişer metrekarelik 74 evi, kıyı kenar kanununa aykırı olduğu gerekçesi ile yıktırmıştı. Mahalle sakinleri yıkıma karşı protesto eylemleri yapmış ve direnmişti.

  Sözcü'nün haberine göre, evleri yıkılan Balıklıova Mağdurları Sözcüsü Yusuf Altun şöyle konuşmuştu: “Yıkım yapacaksa önce kendi kaçak işyeri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkadaşları tarafından yapılan (Latif Topbaş) ve yıkım kararları bulunan Hacılar Koyu’ndaki kaçak villaları yıksın.”

  CHP li belediye yıkımlara direnen vatandaşı dava etti #2(Balıklıova eylemcileri Sözcüsü Yusuf Altun, geçen ocak ayında evlerinin yıkılmasına direnmiş, gözaltına alınmıştı.)

  VATANDAŞIN HAPSE ATILMASINI İSTEDİ

  Bu açıklamaları unutmayan CHP’li Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Yusuf Altun hakkında dava açılması talimatı verdi. Belediye tarafından savcılığa şikayet dilekçesi sunuldu, evini yıktığı Altun’un şimdi de hapse atılmasını istedi.

  "MADDİ ZARARI ÖDESİN" TALEBİ

  Direniş nedeni ile yıkım işlemlerinin iki gün geciktiği belirtilen dilekçede, maddi zararın halkın sözcüsü Yusuf Altun’dan tahsil edilmesi istendi.

  DİLEKÇEDE CUMHURBAŞKANI SAVUNULDU

  Olay anlarını canlı olarak aktaran televizyon yayınlarında yer alan Altun’un açıklamalarını, delil olarak dilekçe ekine koyan belediye, mal müdürlüğü, jandarma ve zabıta ekiplerini de şahit olarak gösterdi.

  CHP’li belediye, savcılığa yaptığı suç duyurusunda, Altun’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iftira ve hakarette bulunduğunu iddia etti ve cezalandırılmasını talep etti. Dilekçede, “TCK’nın 299/2 Maddesi uyarınca, Cumhurbaşkanı’na basın yolu ile alenen hakaret, Cumhurbaşkanı hakkında yalan, haksız inanç oluşturmak” iddiası ile Altun’un hapisle cezalandırılması istendi. Belediye, dilekçede, Hacılar’daki kaçak villalar hakkında yıkım kararı olmadığını da iddia etti.

  ERDOĞAN’IN AVUKATLIĞINA SOYUNMUŞ

  Dün adliyeye giden Yusuf Altun, “Cumhurbaşkanı’nın avukatlığı kimlere kaldı? Dünyanın sonu olmasa bile CHP’nin sonu bu olsa gerek” dedi.

  Altun, Sözcü’ye şu sitemde bulundu: “Hakkımdaki suçlamaları öğrenince şoke oldum. Meğer CHP’li belediye Erdoğan’ı savunuyormuş. Ne diyelim; Erdoğan’ın avukatlığına soyunan Urla Belediyesi, CHP Genel Merkezi’ne hayırlı olsun.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir