Euro
14.4044
-0.45%
Dolar
12.748
-0.53%
Altın
732.82
-0.3%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
727.914
0.53%
14ºC
İstanbul
Yağmur 14 C
  CHP'li belediyeden işçilere saldırı

  CHP'li belediyeden işçilere saldırı

  Haklarını alamadıkları için iş bırakan Sarıyer Belediyesi’nde görev yapan taşeron park ve bahçe işçileri zabıtanın saldırısına uğradı.
  • Haber Merkezi
  • 17.05.2015 - 09:51

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim meydanlarında taşeron işçiliği kaldıracağı vaatlerinde bulunurken, CHP'li Sarıyer Belediyesi'ne bağlı zabıtalar belediyenin eylem yapan taşeron işçilerine meydan dayağı attı.

  CHP li belediyeden işçilere saldırı #1

  CHP'li belediyeden taşeron işçilere saldırı VİDEO

  KILIÇDAROĞLU BOŞ KONUŞMASIN, GELSİN SAMİMİYETİNİ GÖSTERSİN

  Sarıyer Belediyesi'nde taşeron olarak çalışan park ve bahçe işçileri, yapılan yeni ihale kapsamında ekonomik ve sosyal haklarının gasp edildiği gerekçesiyle iş bıraktı. "Köle değil işçiyiz, haklarımızı istiyoruz" yazılı dövizler taşıyan işçiler adına basın açıklaması yapan Güven Darcanlı "Meclis'te oylarımız üzerinde siyaset yapmak kolay. Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerini o kadar konuşuyor, boş konuşmasın gelsin samimiyetini göstersin" dedi. İşçiler açıklamanın ardından belediye binası önünde çadır açarak eylemlerine devam etmek istedi.

  YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

  Ancak Sarıyer Belediyesi tarafından görevlendirilen zabıtalar eylemlerin devam etmesi üzerine işçilere saldırdı. Zabıtalarca darp edilen ve yerde sürüklenen işçilere dayak görüntüleri sosyal medyada büyük tepki gördü. Eylemlerine devam eden işçiler CHP'li belediyenin saldırısına tepki gösterdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir