Petrol
113.82
2.03%
Euro
16.24
0.80%
Dolar
15.54
0.39%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.953
-1.74%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  CHP'li belediyeden şehitliğe davullu zurnalı davet

  Edirne Asker Hastanesi Şehitliği'nin 24 Eylül'deki temel atma törenine esnaf ve vatandaşlar, davul zurna eşliğinde davet edildi.
  • 22.09.2014 - 15:08
  CHP'li belediyeden şehitliğe davullu zurnalı davet

  Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile davul zurna ekibi, davetiye dağıtımı öncesinde Edirne Belediyesi önünde toplandı.

  CHP li belediyeden şehitliğe davullu zurnalı davet #1

  DAVUL ZURNAYLA DAVET

  Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Eylül Çarşamba günü Türkiye'de, Çanakkale'den sonra ikinci büyük şehitliğin temelini atacaklarını söyledi. Dernek yöneticilerinin halkı temel atma törenine davul zurnayla davet edeceğini belirten Gürkan, şöyle konuştu:

  NEDEN Mİ DAVUL ZURNA KULLANDIK?

  "Hem şehitlik hem davul zurna ilk bakışta ters gibi geliyor. Geçtiğimiz hafta Gaziler Günü'nde Genelkurmay'da bir tören yapıldı. Orada bir binbaşıydı yanlış hatırlamıyorsam gazimiz kürsüye çıktı, çok önemli bir şey söyledi. O gazimiz dedi ki, 'Allah bize şehit olmayı nasip etmedi'. Yani şehit olamadığı için üzüldüğünü söyledi. Bizde şehitlik bir taraftan bir kayıp ama diğer taraftan onurların, gururların en büyüğüdür. Böyle bir anlayışı var Türk insanının, Türk milletinin. Türk milleti, şehitliği ulaşılabilecek en yüksek mertebe olarak görüyor. Niye şehitlik temel atma töreninde davul zurna, işte biraz da bundan"

  CHP li belediyeden şehitliğe davullu zurnalı davet #2

  CHP li belediyeden şehitliğe davullu zurnalı davet #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir