Petrol
115.36
1.04%
Euro
17.4046
-0.88%
Dolar
16.2074
-0.86%
Altın
965.96
-0.68%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
468.960
-3.70%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C

  CHP'li Genç Meclis'i karıştırdı: Sendeki de kıl bendeki de

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in sözleri AK Partili vekillerin tepkisine neden oldu.
  • 14.11.2013 - 09:54
  • Güncelleme : 14.11.2013 - 11:08
  CHP'li Genç Meclis'i karıştırdı: Sendeki de kıl bendeki deMeclis'te pantolon giyilmesine ilişkin teklif görüşülürken söz alan Kamer Genç, başörtüsü konusunu değerlendirdi.   'SİZDEKİ DE KIL BENDEKİ DE AÇIN BAŞINIZI'

  Genç'in, 'Bir gün benim odama üç tane kız geldi. Güzel de kızlar. Başlarını örtmüşler. Dedim ki 'Gözleriniz, dudaklarınız, yüzünüz... Bu yüzünüzü, saçlarınızı açın. Sendeki de kıl bendeki de kıl. Bir farkı yok ki. İslam dini akıl dinidir' sözleri, AK Parti milletvekillerinin tepkisine neden oldu. Yeniden söz alan Kamer Genç, söylediklerinin doğru anlaşılmadığını belirterek, 'Ben hiçbir zaman o gelen kız kardeşlerimizi taciz etmedim. Ben onlara kendi doğrularımı söyledim' dedi.  AK PARTİLİ CANİKLİ: 'SEVİYE ÇUKURUN ALTINDA'

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise 'Hayatını çukurun seviyesinin üzerine çıkaramayanların konuşmalarını ciddiye almadık. O konuşmaları anlamak için, Türkiye 'de ve dünyada yaratılmış esfel-i safilin beyinleri dahi fazla gelir' dedi.


  Bunun üzerine sataşma olduğu gerekçesiyle söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kamer Genç'in konuşmasının bir iki cümlesini doğru bulmadığını belirterek, 'Sayın Canikli ile ilgili olarak beyinle ilgili birkaç cümle söyledi. Canikli haklı olarak ayağa kalktı, itiraz etti. Kendisinin bu tepkiyi göstermesi doğaldır ancak Sayın Canikli dün kürsüde Sayın Genç'e hitaben 'beyinsiz' kelimesini kullandı. 4 partinin mutabakatıyla yürürlüğe girecek olan bir düzenlemeyi konuşurken herkesin üslubuna dikkat etmesi gerekir' dedi.

  'AŞAĞILARIN AŞAĞISI'

  Hamzaçebi, Canikli'nin kullandığı bu ifadenin anlamının "aşağıların aşağısı" olduğunu ifade ederek, 'Dün beyinsizle başlayan hakaret cümlesi, bugün başka bir hakaretle devam ediyor, AK Parti Grubu da bu hakaret cümlesini alkışlıyor. Bu hakaret cümlesi ile sizi başbaşa bırakıyorum. Nasıl Adana Valisi'nin cümlesini Başbakan koruması altına aldıysa, sizin bu hakaret cümlenizi de AK Parti Grubu koruma altına alıyor.' diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir