Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
416.944
2.14%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  CHP'li kadın vekil Ak Partili Yakut'u böyle protesto etti

  CHP'li kadın vekil Ak Partili Yakut'u böyle protesto etti

  Ak Partili Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, kızlarla erkeklerin ayrı okumaları gerektiği görüşünü savunmuştu.
  • 21.11.2013 - 17:04

  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık

  CHP li kadın vekil Ak Partili Yakut u böyle protesto etti #1

  Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da yerinden söz alarak konuşan CHP'li milletvekilleri Yakut'un sözlerini eleştirdi.

  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık 

  'AKP MASKESİNİ İNDİRDİ'

  Yakut'un sözlerine tepki gösteren CHP Uşak Milletvekilli Dilek Akagün Yılmaz, 'Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut, Çocuk Hakları Toplantısı'nda kız ve erkek öğrencilerin karma öğretimine gelecek dönem son vereceklerini söylemiştir. Yine, kız ve erkeklerin ayrı binalardaki yurtları yerleşke olarak dahi ayrılmıştır. Öğrenci evlerine baskınlar yapılmakta, özel hayata müdahale edilmektedir. BDDK ve Diyanet İşleri birlikte toplantı yapmışlar, bankacılık sisteminin artık fetvalarda yürütüleceğine karar vermişlerdir. AKP maskesini indirmiştir. Ilımlı İslam'ı aşarak radikal şeriat devletine doğru gitmektedir. Buna Türk milletinin laik, çağdaş, demokratik düzenini savunan milletvekilleri olarak ve Türk halkının da izin vermeyeceğini buradan ilan etmek istiyorum' diyerek elindeki pankartı açtı.

  PANKARTTA ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ

  Yılmaz'ın açtığı pankartta, Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, dervişler müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır' sözünün yer alması dikkat çekti

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir