Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.365
1.68%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  CHP'li Melda Onur CHP'den aday adayı oldu

  CHP'li Melda Onur CHP'den aday adayı oldu

  Meclis'te yaptığı protestolarla hatırlanan, bir keresinde üzerindekileri çıkaran CHP'li Melda Onur şansını bir kez daha deneyecek..
  • Haber Merkezi
  • 04.09.2015 - 17:03

  CHP’nin 7 Haziran genel seçimleri öncesinde yaptığı ön seçimlerde şaşırtıcı bir şekilde alt sıralarda kalarak aday olamayan 24’üncü dönem milletvekili Melda Onur, 1 Kasım seçimleri öncesinde aday adayı olduğunu açıkladı.

  TEREDDÜTSÜZ ADAYIM

  Kişisel sitesinde yer alan açıklamada, CHP Genel Merkezi’ne aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu kaydeden Onur, bu kararı, “Ardımda Türkiye genelinde çok değerli bir kamuoyu desteği olduğunu görmenin sorumluluğuyla yeni dönemde, yarım kaldığını düşündüğüm ‘yaşam hakları’ mücadelemi sürdürmek hedefimle yeniden aday adayı olmakta hiç tereddüt etmedim” diyerek duyurdu.

  CHP li Melda Onur CHP den aday adayı oldu #1

  ÇEVRE MÜCADELESİNDEN HER TÜRLÜ YAŞAM HAKKINI SAVUNMAYA ÇALIŞTIM

  Onur, Meclis'teki önceki dönemini şöyle anlattı: “Çevre mücadelesi hedefleyerek çıktığım TBMM yolculuğunda, ülke koşullarının bizleri getirdiği nokta her türlü yaşam hakkının savunulması oldu. Hep birlikte cezaevlerinden, duruşmalara, meydanlardan, yaylalara, derelerden, sokaklara savrulduk. Kimi hayatlara dokunduk, ama dokunamadığımız çok…Bilerek çürütülen yargının, çöp davalarla cezaevlerinde çürümeye bırakılanların seslerini elimizden geldiğince duyurmaya çalıştık. Ama Poyraz Ali hala içerde.”

  CHP li Melda Onur CHP den aday adayı oldu #2

  8 HAZİRAN DÖNEMİ BOMBA DÜZENEĞİ KURULDU

  Ülke hergün dünden çok daha ağır koşullar yaşıyor. 8 Haziran günü kurulan bomba düzeneği, 20 Temmuz günü ülkeyi patlattı. Bugün sivil, asker, polis, kadın, erkek, genç, yaşlı, herkes aynı öfkenin hedefinde. Bu öfke yaşadığımız toprakları ve halklarımızı daha fazla yakıp kavurmadan “dur” diyebilmeliyiz.

  SOKAĞIN VEKİLİ OLACAĞIM

  Daha güçlü “dur” diyebilmek için, önce CHP yönetiminin kararı, ardından vatandaşlarımızın oylarıyla yeniden ve bu kez iktidarda yine “sokağın vekili” olmaya talibim.”

  CHP'li Melda Onur protesto için kürsüde soyundu VİDEO

  CHP li Melda Onur CHP den aday adayı oldu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir