Euro
10.3313
-0.98%
Dolar
8.8257
-0.45%
Altın
497.19
-0.37%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.494
-1.16%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  CHP'li Murat Emir: Terörist de olsa yargılanmaya hakkı var

  CHP'li Murat Emir: Terörist de olsa yargılanmaya hakkı var

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Cizre’de öldürülen teröristler için “Terörist de olsa en azından yargılanma hakkı vardı” dedi.
  • İHA
  • 17.09.2015 - 14:41

  murat emir

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile birlikte parlamentoda düzenlediği basın toplantısında partisinin genel merkezi tarafından görevli olarak gönderildikleri Siirt ve Bitlis illerinde yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi verdi

  . Basın toplantısı esnasında adil yargılanma hakkına dikkat çeken Emir, teröristlerin dahi adil yargılanma haklarının olduğunu ifade etti.

  CHP'li Murat Emir: Terörist de olsa yargılanmaya hakkı var VİDEO

  “Adil yargılanma hakkı, çağdaş hukuk anlayışının temel ilkesidir. Bin yıllık bir geçmişe sahiptir ve adil yargılanma hakkı olmaksızın yargıdan, hukuk devletinden, demokrasiden ve özgürlükten bahsedilemez” açıklamasında bulunan Murat Emir, yargılanma hakkının bile hiçe sayıldığı günlük saldırılarla karşı karşıya olunduğunu kaydetti.

  CHP li Murat Emir: Terörist de olsa yargılanmaya hakkı var #2

  “TERÖRİST DE OLSA EN AZINDAN YARGILANMA HAKKI VARDI”

  Emir, “İktidar kanadından her gün yargılanma hakkının dahi elimizden alındığını, bizim Roma hukukunun gerisine götürüldüğümüzü izliyoruz. Bunun bir örneğini Sayın Cumhurbaşkanı verdi, ‘Biz Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan ettik, buna rağmen sokağa çıkanlar teröristtir, biz bu teröristleri cezalandırdık’ anlamına gelecek sözler söyledi. Kendisine hatırlatmak isteriz, teröristte olsa en azından yargılanma hakkı vardı. Kimseyi sokağa çıktı diye, sokağa çıkma yasağını ihlal etti diye yok etme, öldürme hakkınız devlette olsanız yok, Cumhurbaşkanı da olsanız yok. Herkesin adil yargılanma hakkı vardır ve bu hak bir gün Sayın Cumhurbaşkanı için de gerekecektir” dedi.

  CHP li Murat Emir: Terörist de olsa yargılanmaya hakkı var #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir