Petrol
96.45
1.61%
Euro
18.2887
0.26%
Dolar
17.9296
0.10%
Altın
1.03
0.75%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.208
3.46%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  CHP'li Nur Serter'den TEOG çıkışı

  CHP'li Nur Serter, TEOG sonuçlarında en başarılı ilin açıklanmama nedeninin Tunceli olduğunu söyledi.
  • AA
  • 23.02.2015 - 14:28
  CHP'li Nur Serter'den TEOG çıkışı

  nur serter

  CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.

  "SIR GİBİ SAKLANIYOR"

  Serter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, TEOG Sınavı başarı sıralamasını, defalarca sorulmasına rağmen sır gibi sakladığını savundu.

  "ÇÜNKÜ KILIÇDAROĞLU TUNCELİLİ"

  Söz konusu sıralamanın açıklanmama nedeninin ortaya çıktığını belirten Serter, "Çünkü TEOG sınavında Türkiye'deki en başarılı il Tunceli olmuş. Batman, Şırnak, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa, Ağrı ve Iğdır en düşük ortalamaya sahip. Bu kadar çarpıcı bir sonucun kamuoyunda gizlenme nedeni nedir? MEB'de yapılan toplantılarda, bu sonucun CHP'ye siyaseten yarayacağı değerlendirmesi yapılmış. Tunceli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi ve ilaveten nüfus ağırlığı Alevilerden oluşuyor" diye konuştu.

  "SİYASET OKULLARA GİRDİ"

  Nur Serter, bazı okullarda, okul başkanlıkları için öğrenciler arasında yapılan seçimde, AK Parti il gençlik kollarının, kendi adaylarını seçtirmek için kuşe kağıda, standart bir şekilde olarak afiş bastırdığını ve okullara gönderdiğini ileri sürdü. Okullara siyasetin girdiğini iddia eden Serter, bu durumun sınıf başkanlığı seçimlerine kadar gidebileceğini öne sürdü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir