Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
523.405
-8.70%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  CHP'li Özel: Biz koalisyon istiyoruz

  CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel, koalisyon görüşmeleri ile ilgili soruları cevapladı.
  • 12.08.2015 - 17:37
  CHP'li Özel: Biz koalisyon istiyoruz

  CHP li Özel: Biz koalisyon istiyoruz #1

  CHP grup Başkan vekili Özgür Özel, yarın Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında saat 14:00'te başlayacak görüşme için "Koalisyon olup olmayacağı kesinleşecek" dedi.  Özel şöyle konuştu;

  "Masada sadece vatandaşa verdiğimiz sözler var. CHP içinde o masa oturmak bazen o masada kalkmadan çok daha zor oldu.

  BİZ KOALİSYONUN KURULMASINI İSTİYORUZ

  Genel Başkanımızın ifadesi ile biz koalisyonun olmasını istiyoruz, çünkü Türkiye'ye erken seçimin getireceği maddi ve manevi yüklerden endişe ediyoruz. Yarından itibaren CHP’liler gittikleri illerde neleri ifade edeceklerini biliyorlar.Koalisyon kurulmasını engelleyen bir üst akıl var. Sahadaki milletvekillerimiz seçmenin MHP'ye bir tepkisi olduğunu söylüyor. Eğer bu koalisyon kurulamazsa sayın Genel Başkanımız bu koalisyonun neden kurulamadığı konusunda sayın Başbakan'ın açıklama yapmasını bekleyeceğini söyledi. Birilerinin elinde ülkenin direksiyonu bizim elimizde de kırmızı plakaların direksiyonu olsun istiyorlar. Görüşmede hiçbir bakanlık için pazarlık yapılmadı.

  KOALİSYON OLMAZSA...

  Yarın koalisyon olmazsa erken seçimin değil her şeye hayır deyip bu defa evet diyebilecek MHP ile koalisyonu da dikkatle izleyeceğiz. Şehit cenazelerinde yaşananlar anlatıldı. Meclis'te terör komisyonu kurulmaması konusunda tepkiler aktarıldı. Bu tepkilerden birinin de şehit annesinden geldiği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Anayasa bana esneklik tanımıyor' ifadesi aslında aklındaki planı deşifre etmiştir."


  Görüş Bildir