Dolar
6.8645
0.048%
Euro
7.7773
0.2087%
Altın
1802.54
0.2201%
Borsa
114808.56
0%
G. Altın
397.964
0.2531%
Bitcoin
63751.03
0.1677%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  CHP'li Tekin: İhsanoğlu'nun hiçbir negatif cümlesi yoktur

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkındaki eleştirilerle ilgili olarak, “Bugüne kadar Ekmeleddin Bey’in hiçbir negatif cümlesi yoktur” dedi.
  • 26.06.2014 - 08:16
  CHP'li Tekin: İhsanoğlu'nun hiçbir negatif cümlesi yoktur

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yerel seçimlerde yaptıkları çalışmalar nedeniyle CHP Karabağlar İlçe Örgütü üyelerine teşekkür belgesi takdim etmek üzere İzmir’e geldi.

  CHP'li Tekin: İhsanoğlu'nun hiçbir negatif cümlesi yoktur #1

   

  Konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu hakkındaki eleştirilere değinen Tekin, ezan okunması nedeniyle konuşmasını yarıda kesti. Ezanın bitmesiyle konuşmasına kaldığı yerden devam eden Tekin, “Zaman zaman kaygılar, eleştiriler olabilir. Şuna inanmanızı istiyorum; o kaygıları taşıyan insanların bu partinin genel başkanına güvenmeleri gerektiğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin MHP ve diğer siyası partilerle kamuoyuna sunduğu Ekmeleddin Bey’in bu meseleler üstesinden en kısa süre içinde gelebileceğini belirtmek istiyorum.

  ''EKMELEDDİN BEY'İN HİÇBİR NEGATİF CÜMLESİ YOKTUR''

  Demokrasi özgürlük, kadın eşitliği, yasama, yürütme ve yargıya olan hassasiyetini sizler ne kadar taşıyorsanız Ekmeleddin Bey’in de o kadar taşıdığını bilmenizi istiyorum. Sizler kadar hassas olduğunu unutmamanız gerektiğine inanıyorum. Bugüne kadar Ekmeleddin Bey’in hiçbir negatif cümlesi yoktur. Ne cumhuriyet değerleri ile ilgili, ne Kürtlerle ilgili, ne Alevilerle ilgili, ne farklı yaşam biçimi olan insanlarla ilgili hiçbir negatif düşüncesi yoktur. 30 Mart’ta yazdığınız zaferi 10 Ağustos’ta ilk turda da yazacağınıza inanıyorum” dedi.

  “UZLAŞMA KÜLTÜRÜNÜN MİMARI”

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cesur davranarak uzlaşma kültürünün mimarı olduğunu belirten Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “En kritik süreç içerisinde kendisini geçmiş dönemlerde de sorumlu hisseden Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülke meselelerinde duyarsız kalması düşünülebilir mi? Uzlaşma kültürünün mimarı olan Sayın Genel Başkanımızı huzurunuzda kutlamak istiyorum.”

  GÜRSEL TEKİN KİMDİR?

  GÜRSEL TEKİN HABERLERİ

  Görüş Bildir