Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
487.254
-5.59%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  CHP'li Tezcan: Öcalan Ergenekon'un gizli tanığı

  CHP'li Tezcan: Öcalan Ergenekon'un gizli tanığı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Öcalan'ın Ergenekon'un gizli tanıklarından biri olduğunu iddia etti
  • 23.11.2012 - 11:34

  CHP li Tezcan: Öcalan Ergenekon un gizli tanığı #1

  Şemdin Sakık'ın Ergenekon Davası'nın gizli tanığı çıkmasının ardından CHP şok bir iddiayı gündeme getirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ergenekon davasının 44 gizli tanığından birinin de Abdullah Öcalan olduğunu söyledi.

  Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, beş yıldan bu yana aydınlar, yazarlar, gazeteciler, bilim insanları, siyasetçiler ve komutanların yargılandığını hatırlattı ve Öcalan'ın bu davadaki gizli tanıklardan biri olduğunu iddia etti.

  "TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ 'SAYIN' MERTEBESİNE YÜKSELTİLDİ"

  Tezcan, Bir süre önce Ergenekon davasının gizli tanıklarından birinin açıklandığını, bunun 33 askerin şehit edilmesinde emir veren terör örgütü lideri Şemdin Sakık'ın olduğunun ortaya çıktığını belirtirken, "Yıllarca terörü yöneten liderlerin tanıklığında, terörle mücadele edenlerin yargılandığı bir noktaya gelindi. Bu durum hayret ve dehşet vericidir. Ergenekon davasının geriye kalan 43 gizli tanığının güvenilirliği, itibarı ve dolayısıyla davanın ciddiyeti kalmamıştır. Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmeler ve Öcalan'ın 'sayın' mertebesine yükseltilmesi son günlerde sıradan bir olay haline gelmiştir." dedi.

  ÖCALAN: "BENİM GÖRÜŞLERİM ALINMALI"

  Abdullah Öcalan'ın, 2 Nisan 2007 tarihinde "Türkiye'de bir milliyetçi kanat var... Ben bunlara kızıl elma ittifakı demiştim... Bunlar arkasına eskisi gibi TÜSİAD, AB ve ABD desteğini alamamaktadırlar. Bu kesimler milliyetçi akımdan desteğini çekmişlerdir. Bu akım ikinci dünya savaşından sonra Hitler faşizmi gibi AB rotasında beş-on yıl içerisinde yargılanacak. Bunu kesin biliyorum..." dediğini hatırlatan Tezcan, 8 Ağustos 2008 tarihinde ise terörist başı Öcalan'ın, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'e seslenerek, "Ergenekon savcısı isterse gelip benimle görüşebilir. Ben bu konudaki bilgilerimi ve görüşlerimi savcıya söyleyebilirim... Benim bu konuda görüşlerim alınmalı..." sözlerini hatırlattı.

  ÖCALAN'IN TANIKLIĞI KESİNLİK KAZANDI

  Tezcan açıklamasında, Öcalan'ın tanık olduğu ile ilgili hiçbir şüphelerinin kalmadığını belirterek, "Görünen o ki , bugüne kadar ulusalcıları tasfiye amaçlı bir tertip ve kurgu olduğu ısrarla vurgulanan Ergenekon davasının gizli tanıklarından biri de Abdullah Öcalan'dır. Bir terör örgütü lideri olan Şemdin Sakık'ı gizli tanık yapan anlayışın bu görüşmeler ve açıklamalar trafiği dikkate alındığında Abdullah Öcalan'ı da gizli tanık olarak kullanıldığı kesinlik kazanmıştır" ifadelerine yer verdi. (Sözcü)


  Görüş Bildir