Petrol
91.69
-0.70%
Euro
18.2742
0.16%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.021
-0.07%
Borsa
2941
0.94%
Bitcoin
424.812
-1.79%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  CHP'li Toprak'a canlı yayında Haşim Kılıç soruldu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'a katıldığı canlı yayın programında "Adayınız Haşim Kılıç mı?" diye soruldu.
  • 14.04.2014 - 01:36
  CHP'li Toprak'a canlı yayında Haşim Kılıç soruldu

  CHP li Toprak a canlı yayında Haşim Kılıç soruldu #1

  CNN TÜRK'te yayınlanan Ankara Günlüğü programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP ile ittifak yapacaklarını sanmadığını söyledi. Toprak, "CHP'nin Köşk adayı Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç mı?"sorusuna da cevap verdi.

  "HALK KİMİ İSTERSE ADAYIMIZ O OLUR"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin partiler üstü bir olay olduğuna dikkat çekerek "Halk kimi istiyorsa adayımız o olur. Toplumun tamamını kucaklayacak bir isim olmasını arzu ediyoruz. Herkesin asgari müştereklerde üzerinde birleşeceği bir aday olmalı" dedi.

  Halkın nabzını tutacak argümanlarla adayın belirleneceğini ifade eden Toprak, "Anket ve kamuoyunun bize sunacağı isimlerden birini Cumhuriyet Hakl Partisi olarak destekleyeceğiz" dedi.

  CHP'NİN ADAYI HAŞİM KILIÇ MI?

  Programın moderatörü Hande Fırat tarafından "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Haşim Kılıç mı?" şeklinde sorulan soruya cevap veren Toprak, "Ben konuşmamın başında topluma soracağımızı ifade ettim. Şimdi ben kafamdaki söyleyip topluma dayatırsam o zaman topluma sormamış olurum. Bugünkü iktidar partisinin düşmüş olduğu duruma düşeriz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir