Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.248
1.90%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Çiçek: Aygün'ün kaçırılması millet iradesine saygısızlık

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Aygün'ün kaçırılması millet iradesine saygısızlıktır. Kınıyoruz..
  • 13.08.2012 - 10:24
  Çiçek: Aygün'ün kaçırılması millet iradesine saygısızlık

  Çiçek: Aygün ün kaçırılması millet iradesine saygısızlık #1

  CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına bir tepki de Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten geldi. Çiçek, 'Aygün'ün kaçırılması millet iradesine saygısızlıktır. Kınıyoruz..' diye konuştu.

  NEDEN TUNCELİ NEDEN SAYIN AYGÜN

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin, "Kınanması gereken bir husustur, kınıyorum, millet iradesine, demokrasiye, Meclisimize karşı saygısızlıktır. Çalışma devam ediyor. Neden Tunceli, neden Sayın Aygün?" dedi. TBMM Başkanı, Meclis'te basın mensuplarının CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasına ilişkin sorularını yanıtladı.

  AYRINTILARI GÖRMEMİZ LAZIM

  TBMM Başkanı, şöyle dedi: "Dün bu üzücü olayla ilgili bilgi aldıktan sonra Tunceli Valimizle görüştüm, müteakip defalar görüşme yaptım, bugün de görüştüm. Sayın Aygün'ün eşi de oradaydı eşiyle görüştüm. Aldığım bilgileri Sayın Kılıçdaroğlu'yla, Sayın Adnan Keskin ile paylaştım. İlk bilgiler ışığında da hissiyatımı, tepkimi dün gece ifade etmeye çalışmıştım. Elbette üzücüdür, düşündürücüdür aynı zamanda da kınanması gereken bir husustur, kınıyorum, millet iradesine, demokrasiye, Meclisimize karşı saygısızlıktır. Çalışma devam ediyor, ayrıntıları bir görmemiz lazım. Neden Tunceli, neden Sayın Aygün? Neden milletvekiline karşı böylesine saygısızca bir eylem gerçekleşmiş oluyor, ayrıntılar belli olunca daha detaylı bir değerlendirme yaparım."


  Görüş Bildir