Petrol
87.75
2.55%
Euro
19.6809
0.26%
Dolar
18.636
0.01%
Altın
1.074
-0.24%
Borsa
4974
0.00%
Bitcoin
325.679
1.39%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Çilem Doğan'ın avukatı: Ailenin HDP ile bağlantısı yok

  Çilem Doğan'ın (Karabulut) avukatı Ayanoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı.
  • AA
  • 24.06.2016 - 03:04
  Çilem Doğan'ın avukatı: Ailenin HDP ile bağlantısı yok

  Çilem Doğan ın avukatı: Ailenin HDP ile bağlantısı yok #1

  Adana'da kocasını öldürdüğü iddiasıyla 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve hakkında 50 bin lira kefaletle tahliye kararı verilen Çilem Doğan'ın (Karabulut) avukatı İsa Ayanoğlu, HDP Eş Gelen Başkanı Figen Yüksekdağ tarafından ziyaret edilen müvekkilinin ve ailesinin hiçbir siyasi partiyle bağı bulunmadığını bildirdi.

  Avukat Ayanoğlu, Doğan ile düzenlediği basın toplantısında, tahliye kararının çeşitli çevrelerde sevinçle karşılandığını ancak tasvip edilmeyen olayların da yaşandığını söyledi.

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, dün Çilem Doğan'ın bilgisi dışında kendisini evinde ziyaret ettiğini belirten Ayanoğlu, şöyle konuştu:

  "Fakat bu, geçmiş olsun dileklerini aşıp siyasi rant sağlama amacına dönüştü. Müvekkilimin ve ailesinin hiçbir şekilde hiçbir siyasi partiyle bağıyok.

  Kendisinin ve ailesinin, HDP gibi terörle bağını kesmemiş parti ile herhangi bir ilgisi bulunamaz. Kamuoyuna, Çilem'e ve aileye HDP Eş Genel Başkanısahip çıkıyormuş gibi lanse edildi. Bunu doğru bulmuyoruz.

  Davamızın siyasi bir amaç uğruna kullanılmasına ve lekelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu bir ceza davasıdır, hukuk çerçevesinde kalmalıdır.

  HDP'lilerin de davranışlarını bu anlamda doğru bulmuyorum. Siyasi şova çevirmeleri kabul edilebilir değil."

  Ayanoğlu, müvekkilinin ailesinin, öldürdüğü kocasının yakınları tarafından tehdit edildiğini söyleyerek koruma talebinde bulunacaklarını da kaydetti.

  Çilem Doğan ise Yüksekdağ'ın, ziyaretine geleceğinden haberi olmadığını ifade ederek, "Benim ve ailemin siyasetle ilgisi yok. Bunun bu şekilde sırf magazin köşesi olarak kullanılması beni çok huzursuz etti. Özgürlüğümü yaşayayım derken kamuoyundan böyle tepki almam hiç hoş değil. Haberimiz olmadan gelmişler. Beni siyasi amaçla kullanmaları hoşumuza gitmedi" dedi.


  Görüş Bildir