Euro
15.2649
0.80%
Dolar
13.4525
0.57%
Altın
792.7160
0.35%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
525.291
-8.55%
3ºC
İstanbul
Yoğun kar 3 C

  Çin'den Kadir Topbaş'a başkanlık teklifi

  Çin'den Kadir Topbaş'a övgü dolu sözler..
  • 18.11.2012 - 16:46
  Çin'den Kadir Topbaş'a başkanlık teklifi

  Çin den Kadir Topbaş a başkanlık teklifi #1

  İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş'a başkanlık teklifi geldi. "İstanbul'da yaptığınız işleri yakından takip ediyoruz" diyen UCLG Eş Başkanı ve Komünist Partisi Merkez Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sekreteri Wan Qinglian, "sizde lider ruhu var gelin başkanımız olun" dedi.

  ÇİN'DE BÜYÜK MİLGİYLE KARŞILANDI

  Çin Guanzo’da Metropolis toplantılarına katılan İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’a Metropolis Teşkilatı bünyesinde oluşturulacak “Kentsel Dönüşüm Komisyonu”nun başkanlığı teklif edildi.

  Başkan Topbaş, UCLG Eş Başkanı ve Komünist Partisi Merkez Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sekreteri Wan Qinglian ile dostluk ağacı dikti. Kentsel dönüşümden sonra oluşturulan dere ve yaşam alanında tekne ile gezi yapan Başkan Topbaş ve beraberindeki heyet büyük ilgiyle karşılandı. Yüzlerce Çinli Başkan Topbaş ile fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı. Birçok Çinli Başkan Topbaş’tan günün önemini hatırlamak için imza aldı.

  Çin den Kadir Topbaş a başkanlık teklifi #2

  TOPBAŞ'IN ÖNERİSİ NOBEL KAZANACAK NİTELİKTE

  Wan Qinglian, daha sonra Başkan Topbaş onuruna yemek verdi. Yemekte Guanzo Belediye Başkanı Chen Jianhua ve meclis üyeleri hazır bulundu. Yemekte ziyareti ve toplantıları değerlendiren Qinglian; “Bu projeler diğer şehirlere örnek olacak. Bu yarışmayı geçen toplantıda Sayın Kadir Topbaş önermişti. Nobel kadar önem kazanacak bir yarışma ortaya çıktı. Çok isabetli bir olduğunu gördük. Bu yarışma iki yılda bir yapılacak” dedi.

  WAN QİNGLİAN: SİZDE LİDERLİK TECRÜBESİ VAR

  Başkan Topbaş'ın çalışmalarını büyük bir takdirde izlediğini belirten Wan Qinglian “Sizde liderlik tecrübesi var. Büyük hassasiyeti sahipsiniz. Mao’nun sözüyle söyleyeyim. ‘Var gücümüzle halka hizmet’. Siz bunu bire bir uyguluyorsunuz” diye konuştu. Yemekte yaptığı konuşmada yeni bir “kentsel dönüşüm” komisyonu kurulmasını da öneren Komünist Partisi Sekreteri Wan Qinglian, Kadir Topbaş’a hitaben, “Altyapıyı oluşturalım, siz başkan olun” teklifinde bulundu.

  "İSTANBUL'DA YAPTIKLARINIZ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

  Wan Qinglian, “İstanbul'da yaptıklarınızı yakından takip ediyoruz. UCLG’deki çalışmalarınızı biliyoruz. Herkesi bir araya toplayıp liderlik vasfınızla çalışıyorsunuz. Bu çok güzel, bu işe de sahip çıkın” şeklinde konuştu. Başkan Kadir Topbaş da, “Dünyada ciddi gelişmeler ve dönüşümler var. Bizler siyaset yapmıyoruz. Bizler insanların daha rahat daha refah içinde yaşamaları için hizmet yapıyoruz. Yerel yönetimler çözüm getirir. Kentsel dönüşüm ve yenileme yaparken insanları mağdur etmeden, ekonomik dengeleri koruyarak yapmalı. Sizin çalışmalarınız çok başarılı yeni bir şehir ortaya çıkmış” diye karşılık verdi.


  Görüş Bildir