Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.802
-1.01%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Cizre'de PKK'ya karşı kartonlu kalkan

  Cizre'de PKK'ya karşı kartonlu kalkan

  Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yaşayan vatandaşlar, PKK’nın zulmünden kurtulmak için bir kamyon kasasında karton kutuları siper ederek kaçıyor.
  • Ajanslar
  • 11.01.2016 - 09:12

  Cizre’de operasyonların başladığı günden beri çatışmalardan büyük zarar gören vatandaşlar, çocuklarını ve yakınlarını daha güvenli bir yere götürmek için kartonları kendilerine siper ederek PKK kurşunundan korunmaya çalıştı.

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #1

  ÇOCUKLARLA BERABER BİNDİLER

  Cizreli işadamları önceki gün kamyonlarla ilçeye erzak yardımı getirdi. Kamyonlar dün boş olarak ilçeden dönecekti. Ancak şehir dışına çıkmak için araç bulamayanlar, bu kamyonlara yöneldi. Daha güvenli yerlere gitmek isteyenler, kartonları kendine siper ederek kamyonun açık kasasına çocuklarıyla beraber bindi. Mahalleli, yardım kamyonunun kasasında ilçeden kaçtı.

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #2

  GÖÇ EDENLERİN ÜZERİNE SALDIRDILAR

  Daha önce de PKK’lı teröristler, kadın çocuk demeden göç edenlerin üzerine ateş açarak onlarca vatandaşı katletti. Operasyonların başladığı gün Cizre’den vatandaşların çıkışını engelleyen teröristler vatandaşların araçlarına el koyarak yolu ulaşıma kapattı. Durmayan bir araca ateş açan teröristler Mevlüde İğdi’yi (15) öldürdü.

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #3

  HALKI KATLETTİLER

  PKK'lılar evini mevzi haline getirilmesine karşı çıkan 70 yaşındaki Selahattin Bozkurt’u katletti. Yine Cizre’de evinin bahçesinde oynayan yaşındaki bir yavruyu Kalaşnikof'la ensesinden vurdu. Şırnak Silopi İlçesi'nde terör nedeniyle başka yere taşınmak isteyen bir aileye örgüt mensuplarınca ateş açıldı. Olayda, Yusuf Yağıcı can verdi.

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #4

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #5

  Cizre de PKK ya karşı kartonlu kalkan #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir