Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.213
-0.87%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikten toprak getiren engelli vatandaşları kabul etti.
  • 15.10.2014 - 18:00
  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikten toprak getiren engelli vatandaşları kabul etti.

  ERDOĞAN, HEYETTE YER ALANLARI TEBRİK ETTİ

  Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikten Çankaya Köşkü'ne kadar araç kullanmadan gelen engelli vatandaşlarla tek tek sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arda Aycibin isminde engeli bir çocukla özel olarak ilgilendi. Yolculuğunun nasıl geçtiğini soran Erdoğan, 8 günde 650 kilometre yapıldığının söylenmesi üzerine, heyette yer alanları tebrik etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti #2

  "GELİBOLU'DAN BAŞKENTİMİZE GELMENİZ BİZİM İÇİN GURUR VESİLESİDİR"

  Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şube Başkanı İbrahim Bathal'ın, kendisine Türk bayrağı motifli kese içerisinde takdim ettiği şehitlik toprağını kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelibolu'dan çıkıp hep birlikte Başkentimiz Ankara'ya, farklı bir heyecanla, coşkuyla gelmiş olmanız, oradaki gelinciklerimizin temsili makamından olan toprağı getirmiş olmanız bizim için ayrı bir gurur vesilesi" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti #3

  Bu uzun yürüyüşü engelli vatandaşların gerçekleştirmesinin 77 milyon Türkiye vatandaşı için örnek teşkil edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hele hele böyle anlamlı bir dönemde, ülkemizi karıştırmak isteyenlere hep birlikte Türkiye olduğumuzu en güzel şekilde ifade edecek olan bir sembol olarak kabul ediyorum. Bu sembolü de Cumhurbaşkanlığı makamının mutena bir yerinde saklayacağımızı sizlere hatırlatmak istiyorum" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti #4

  BAŞKOMUTAN SIFATI TAŞIMASIYLA KALPAK HEDİYE EDİLDİ

  Kabulde engelli bir başka vatandaş da Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Savaşları sırasında kalpak kullandığını anımsatarak, Başkomutan sıfatı taşıması dolayısıyla Erdoğan'a kalpak hediye etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli vatandaşları kabul etti #5


  Görüş Bildir