Euro
11.1782
0.89%
Dolar
9.6079
1.13%
Altın
555.37
1.86%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
588.100
-1.46%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan genel yayın yönetmenleriyle görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Beylerbeyi Sarayı'nda bazı genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi.
  • 10.01.2015 - 14:12
  Cumhurbaşkanı Erdoğan genel yayın yönetmenleriyle görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan genel yayın yönetmenleriyle görüştü #1

  İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 11: 20′de Kısıklı'daki evinden çıkarak Beylerbeyi Sarayı'na geçti. Erdoğan'ın burada bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile bir takım görüşmelerde bulunacağı öğrenildi.

  ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

  "Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirmiştir.

  "MEDYANIN VESAYETÇİ ANLAYIŞLARA İTİBAR ETMEYECEĞİNE İNANIYORUM"

  Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Yakın tarihimizde demokrasimizin kesintiye uğradığı, vesayetin somut bir şekilde kendini hissettirdiği dönemlerde ciddi baskılara ve mağduriyetlere maruz kalmış olan medya çalışanlarımızın, geçmişten çıkardıkları dersler ışığında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine inanıyorum.

  "MEDYA BİRLİK VE BERABERLİK NOKTASINDA YAPICI ROL ÜSTLENMELİ"

  O zorlu dönemlerin geride kalmasının akabinde, özellikle son yıllarda gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde atılan adımlar ulusal ve yerel medyamızın gelişimi açısından da önemli bir rol oynamıştır. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan medyamızın, halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesine katkı sağlaması noktasında yapıcı bir rol üstlenmesi elbette mümkündür.

  "ALGI OPERASYONLARINA ALET OLMAYIN"

  Bu açıdan medya çalışanlarımızın, mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları da büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir