Petrol
96.03
-0.64%
Euro
18.3571
0.32%
Dolar
17.9588
0.05%
Altın
1.03
-0.04%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.758
0.44%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından ilk paylaşımı yaptı, Sigarayı Bırakma Günü'nde sigara karşıtı tweetler attı.
  • 09.02.2015 - 16:31

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından ilk paylaşımını 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptı.

  Erdoğan, Twitter'daki "@RT_Erdogan" hesabından 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımlarında şu mesajları iletti;

  SİGARA SİNSİ BİR ZEHİRDİR

  "Sigara, hem içen kişinin hem içildiği ortamdaki diğer masum bireylerin sağlığını tehdit eden sinsi bir zehirdir. Dünyada her yıl 6 milyon insan, sigara kullanımından, 600 bin kişi de sigara içmediği halde sigara dumanından dolayı hayatını kaybediyor. Sağlıklı nesiller için, ülkemizin aydınlık geleceği için sigara başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıkları hayatımızdan çıkaralım! Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Bu zehre karşı sen de iradene sahip ol ve sigaraya teslim olma."

  İŞTE O TWEETLER

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #3

  KENDİ ATTIĞI TWEETLERİ "RTE" RUMUZUYLA BELİRTİYOR

  Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı ve Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Küçükyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Söz konusu hesap yeni alındı. Beyefendinin kendi hesabı. Kendi attığı twetler, 'RTE' rumuzuyla, sonunda belirtiliyor. Bazen kendisinin yazmadığı, ekibin yazdığı tweetler de herhangi bir rumuz olmadan orada yer alacak. Beyefendiyi seven gençlerin epeydir kullandığı bir hesaptı. Hesabın onay süreci gerçekleşti. Şu andan itibaren beyefendi kullanacak. Bugün Dünya Sigarayı Bırakma Günü idi. İlk tweetini attı. Böyle anlamlı bir günde başlamak istedi. Ekibi, danışman arkadaşlar da beyefendinin talimatı, izni doğrultusunda zaman zaman hesaptan paylaşımda bulunacak" dedi.

  SİGARANIN SİYASİ PROPAGANDA ARACI OLDUĞU YILLAR

  Eskiden CHP'li liderlerin seçim propagandaları için sigarayı bir araç olarak kullandığı biliniyor. CHP'liler logo ya da portrelerini sigara paketlerine basarak halka dağıtıyordu. Parti, böylelikle görününürlüğün artacağını düşünüyordu.

  Fakat 2000'li yıllarda sigaranın insan sağlığına olan zararının farkındalığı artınca bu uygulamaya son verildi.

  İşte sigaranın siyasi propaganda amacıyla kullanıldığı yıllardan bugünlere ulaşan bazı örnekler:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #4

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #5

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #6

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #7

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #8

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #9

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk tweetini attı #10

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir