Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
485.458
-0.05%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de 9. muhtarlar buluşmasında Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetini sert bir dille eleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 19.08.2015 - 13:49

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de  9. muhtarlar buluşmasında açıklamalarda bulundu.

  Burada yaptığı konuşmada Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetini eleştiren Erdoğan "Dökülen her kanın sorumlusu sizin gibi sözde aydınlar" diye konuştu.

  Erdoğan: Dökülen kanın sorumlusu sizin gibi sözde aydınlar VİDEO

  "DÖKÜLEN HER KANIN SORUMLUSU SİZSİNİZ"

  "Cumhuriyet gazetesi "halkı şikayet etti" diye yazıyor. Muhtar bunu bilmeyecek mi? Bu kişi terörist mi değil mi? Devlet bunu bilecek. Aksi halde terör şehir merkezinde can alıyor. Buna izin vermeyiz. Çatışmaları yeniden başlatan bölücü örgüt olmuştur.

  Dökülen her kanın sorumlusu sizin gibi sözde aydınlar. Teröristlere sırtlarını dayadıklarını söyleyenler ekmeğini yediği vatana ihanet içerisindeler. Ekmeğin peşinde olanları öldürenler alçaklık çukurunun en dibindedir. Bunlara destek veren sözde aydınlar da bunlar gibidir. Vatan ve millet aidiyeti olmayan bu köksüz, ahlaksız güruh elbette hesap verecektir. Sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi #2

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "O YOKLUK GÜNLERİNİ BERABER YAŞADIK"

  "Bugün Doğu ve Güneydoğu ağırlıklı muhtarlar bulunuyor. Sizlerin birçoğu 1970'li ve 90'lı yılları hatırlarsınız. O yokluk günlerini beraber yaşadık. O yılları asla unutmamalıyız.

  Hayal bile edilemeyecek hizmetleri aldığımızı unutmamalıyız. 26 havalimanımız vardı. Şimdi 56 tane. Biz dertli olduğumuz için bunu başardık.

  15 yıl önce Iğdır'a, Hakkari'ye, Kars'a, Muş'a, Ağrı'ya havalimanı açılacak deseniz kim inanırdı?

  "BATI DURURKEN DOĞU'YA NE GEREK VAR DEMEDİK"

  Batı dururken Doğu'ya ne gerek var demedik. Biz tek vatan dedik. Biz bu milleti seviyoruz. Bu ülke topraklarını seviyoruz. Ama sevmeyenlerin de olmadığını görüyoruz.

  Demokrasi, işkence, insan hakları ihlalleri yaşadığımızı unutmayalım. Bugünkü toplantı nedeniyle muhtarların tehdit edildiğini biliyorum. Bu yüzden gelemeyenleri de biliyorum.

  Muhtar memur mu? Muhtar seçilmiş kişidir. Elinde silah olan ne yapıyor. Yat, yat, kalk, kalk.

  Erdoğan: Muhtarların tehdit edildiğini biliyorum VİDEO

  OHAL'İ İLK AYDA KALDIRDIK

  Ret, inkar ve asimilasyon politikalarını ret ettik. OHAL'i ilk ayda kaldırdık. Televizyon dediler 24 saat yayın. kendi dilimizde propaganda, üniversitede enstitüler kuruldu mu? Al ve üst yapı yatırımı yapıldı mı?

  Hala bu fidanlarımızın şehit edilmesinin sebebi nedir? Her şey yapıldığı halde bunlar ne istiyor? Bunlar ülkemizi bölmek istiyorlar.

  ÜNİVERSİTELERİ YAKMANIN DERDİNDELER

  Güçlü bir ekonomiyi hazmedemiyorlar. Köklü reformları hayata geçirdik. 81 ilin tamamında üniversitemiz var mı? Daha önce böyle bir şey var mıydı? Ama bunlar üniversiteleri yakmanın derdindeler. Bunlara karşı ortak bir mücadele için sizlerle beraberiz.

  BİZ EMRİ DAĞDAN ALMADIK

  Biz emri dağdan almadık. Biz emri Hak'tan ve halktan aldık. Bu süreçte yaşadığımız zorlukları, kurulan tuzakları gayet iyi biliyorsunuz.

  E-Muhtıra, Gezi olayları, 17-25 Aralık darbesi ve terör olayları hep aynı amaca hizmet etmiştir. Amaç Türkiye'nin önünü kesmektir. Bölgenin kalkınması, gelişmesi ve refah düzeyinin artması için birçok çalışma yaptık.

  Doğu ve Güneydoğu'ya 260 katrilyon yatırım yaptık. Sadece Van'da 17 katrilyon yatırım yaptık. Depremden sonra Van'ı yeniden inşa ettik. Kadir kıymet bilen var. Bilmeyen var. At denize balık bilmezse Halık bilir. dedik.

  ÖRGÜT VE ONUN PARTİSİ TERCİHİNİ ŞİDDETTEN YANA KULLANDI

  Bu süreçte devlet de hükümet de kardeşlik projesi için elinden geleni yaptı. Örgüt ve onun partisi tercihini şiddetten yana kullanmıştır. Dün devletin şiddetini eleştirenler bugün kendileri bu şiddeti uyguluyorlar. Teröristler ambulansa saldırır mağdur olan bölge insanı.

  YA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANINDA YA DA DEVLETİN YANINDA OLACAKSINIZ

  Kamyon ve Tır'ı yakarlar mağdur olan yine bölge insanı. Yolları kapatırlar, ortalığı yakıp yıkarlar, doğalgaz hattı patlatılır. Size büyük görev düşüyor. Muhtarlar devletin güvenlik güçlerinin yanında olması gerekir. Bir tercih yapacaksınız. Ya terör örgütünün yanında ya da devletin yanında yer alacaksınız.

  CUMHURİYET GAZETESİ "HALKI ŞİKAYET ETTİ" YAZIYOR

  Cumhuriyet gazetesi "halkı şikayet etti" diye yazıyor. Muhtar bunu bilmeyecek mi? Bu kişi terörist mi değil mi? Devlet bunu bilecek. Aksi halde terör şehir merkezinde can alıyor. Buna izin vermeyiz. Çatışmaları yeniden başlatan bölücü örgüt olmuştur.

  KAFASINI KUMA GÖMEN DEVE KUŞU GİBİLER

  Bölücü örgütü molotofla, zorla eylem yaparken kafasını kuma gömen devekuşu gibiler. Seçimde aldıkları oyu terör örgütü lehine kullananlar hem hukuk hem de millete hesap verecektir.

  Çıkmış bunlar uyanık ya " Silahlar sussun" diyorlar. Silahları bölücü örgüt betona gömecek. Ya böyle yapacak ya da bu ülkeden terk. Teröristlere sırtlarını dayadıklarını söyleyenler ekmeğini yediği vatana ihanet içerisindeler.

  Ekmeğin peşinde olanları öldürenler alçaklık çukurunun en dibindedir. Bunlara destek veren sözde aydınlar da bunlar gibidir. Vatan ve millet aidiyeti olmayan bu köksüz, ahlaksız güruh elbette hesap verecektir. Sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır. Bu mesele Hak ile Batıl meselesidir.

  KALEMİNİZDEN DAMLAYAN KANDIR

  Ekmeğin peşinde olanları öldürenler alçaklık çukurunun en dibindedir. Bunlara destek veren sözde aydınlar da bunlar gibidir. Vatan ve millet aidiyeti olmayan bu köksüz, ahlaksız güruh elbette hesap verecektir. Sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır.

  Bu mesele Hak ile Batıl meselesidir. Terörde ısrar edenler hak ettikleri muamaleyi gördüler, görecekler. Bu Habil ile Kabil meselesidir. Bu mücadele kıyamete kadar sürecek bir meselesidir.

  HÜKLÜMETİ KURMA VE TERÖR PROBLEMİ VAR

  Türkiye işte böyle bir ortamda hükümet kurma çalışmaları yaptı. Bir hususun altını çizmek istiyorum: Türkiye'nin hükümet kurma ve terör problemi var.

  Gece gündüz şahsımla ilgili sözler söylüyorlar. Kendi kifayetsizliklerini şahsıma yıkmaya çalışıyorlar. Biz 81 ilimizi kapsayan projelerle 13 yıl hizmet ettik.

  "BİLAL'İ VER HÜKÜMETİ KURALIM DİYOR"

  Siyaset gece gündüz Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ailesini konuşma. Çıkmış diyor ki "Bilal'i ver hükümet kuralım" Benim oğlumun bir yolsuzluğu varsa bunun hesabını soracak yargıdır. Sen kimsin?

  BEŞTEPE'NİN YOLUNU BİLMEYENLE BİZİM İŞİMİZ OLMAZ

  Bir diğeri Mussolini'yi örnek alıyor. Bu nasıl bir zihniyettir. Bunların ortaya koydukları bir proje yok. Beştepe'nin yolunu bilmeyenlerle bizim işimiz olmaz. Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmiyor mu? Bu anayasal olarak bir sistem değişikliğidir.

  SİYASETİ İLKOKUL SEVİYESİNDE YÜRÜTENLER ÜLKEYİ YÖNETEMEZLER

  Siyaseti ilkokul düzeyinde yürütenler bu ülkeyi yönetemezler. Beştepe'ye çıkmayacağım diyenler şimdi çıkacağım diyor. Bu ne menem iştir? Baba bir hırsız yakaladım. Getir oğlum. Gelmiyor baba. Bırak gitsin. Gitmiyor baba. Bunların durumu bu."


  Görüş Bildir