Dolar
8.0909
0.0927%
Euro
9.5613
0.0952%
Altın
1901.92
-0.012%
Borsa
1144.45
-3.8786%
G. Altın
494.906
0.0938%
Bitcoin
106143.32
0.1402%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi

  32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Halep katliamı ve terör vardı..
  • Haber Merkezi
  • 14.12.2016 - 13:46

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ederek şunları söyledi:

  "MİLLİ SEFERBERLİK İLAN EDİYORUM"

  "Şunu unutmayın kurşun adres sormaz, bomba da bunu sormaz. Mücadelemizi kurumlara bırakamayız. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Muhtar dediğiniz hangi evde kim var bunu bilendir. Anayasa'mızın 104'üncü maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum"Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlara seslendi #1

  Tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

  "HİÇBİR İHANETİ CEZASIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

  "Kayıplara uğrarken terör örgütlerine de çok büyük zaiyatlar verdirdik. Örgütün kaybı 9500'ü buldu. Bunların arasında örgütün eli kanlı mensupları da bulunuyor. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmayacağız.

  YAŞADIĞIMIZ DÖNEM EN AZ İSTİKLAL HARBİ KADAR ÖNEMLİDİR

  Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Bugün hem bölgemiz hem de ülkemiz üzerinde çok sinsi oyunlar oynanıyor. Üst akıl dediğim şey her gün yeni şeytanlıklarla ortaya çıkıyor. Bugün adı konulmamış bir sevr tehdidi ile karşı karşıyayız. Saldırıya uğrayan bizim şahsımızda somutlaştırdıkları yeni Türkiye mücadelesidir.

  Vatanımıza göz dikenin gözünü çıkartmak namus borcumuzdur VİDEO

  VATANIMIZA GÖZ DİKENLERİN GÖZÜNÜ ÇIKARMAK NAMUS BORCUMUZDUR

  Geçtiğimiz 14 yılda ekonomide ve demokraside kaydettiğimiz mesafe olmasaydı bu saldırılara karşı mücadele veremezdik. Bayrağımızı indirmeye kalkanların kolunu kanadını kırmazsak şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımıza göz dikenlerin gözünü çıkarmak bizim namus borcumuzdur.

  MİSLİYLE CEVAP VERMEK HAKKIMIZDIR

  Gün eski defterleri karıştırma günü değildir. Bu saldırıların karşısında tam bir kararlılıkla durmazsak hiçbirimiz yarınlara güven duymayız. Hepimiz aynı gemide olduğumuza göre bu gemiye yapılan her türlü saldırı hepimize yapılmış bir saldırıdır. Geldiğimiz noktada artık savunmada kalma imkanına sahip değiliz. Misliyle cevap vermek hakkımızdır. Terörün sokağa inmezi herkesi hedef aldığı anlamına geliyor. Bu yöntemle eylem yapan terörist için ölenin kökeni önemsizdir. Şunu unutmayın kurşun adres sormaz, bomba da bunu sormaz. Mücadelemizi kurumlara bırakamayız. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Muhtar dediğiniz hangi evde kim var bunu bilendir.

  Tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum.

  Her terörist 80 milyonun tamamının düşmanıdır. Güvenlik güçlerine sesleniyorum. Terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletiniz de milletiniz de sizin yanınızdadır. Yetkilerinizi sonuna kadar kullanmaktan asla çekinmeyin. Muhtarlarımıza da görev düşüyor.

  Hangi evde kim var kim yok bunu bilmelisiniz. Zaten bir muhtar bunu bilmiyorsa görevini tam olarak yapamıyordur. Bunlar güvenlik güçlerine bildirilmelidir. Halep'te savrulan insanlığın vicdanıdır. Bugün Sayın Putin ile tekrar görüşeceğim. MİT Müsteşarımız aynı şekilde takip ediyor. Sahadaki durum çok kırılgan ve karmaşık. Ateşkesin üzerinden saatler geçmeden rejim güçleri yeniden saldırıya geçti.

  Ey BM neredesin. Her şeyden önce bir koridor istiyoruz. Türkiye'ye mi gelecekler onları da bağrımıza basmaya hazırız."

  Görüş Bildir