Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
703.830
1.61%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg ile görüşmesinde, Türkiye'nin gerginliğin düşürülmesinden ve diyalogdan yana olduğunu bildirdi.
  • AA
  • 23.09.2020 - 20:24
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonla görüştü.

  İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ile Türkiye-NATO ilişkileri değerlendirildi.

  "DİYALOGDAN YANAYIZ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye'nin Doğu Akdeniz meselesinde gerginliğin düşürülmesinden ve diyalogdan yana olduğunu sadece söylemleriyle değil eylemleriyle de açık ve net biçimde ortaya koyduğunu belirtti.

  "İSTİKŞAFİ GÖRÜŞMELERİN GİDİŞATI YUNANİSTANIN SAMİMİYETİNE BAĞLI"

  Yunanistan'ın gerginliği tırmandırmasına ve tahriklere rağmen Türkiye'nin sağduyulu ve soğukkanlı tavrından taviz vermediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelinen noktada ilan edilen istikşafi görüşmelerin gidişatının Yunanistan'ın ortamı yumuşatmak için atacağı samimi adımlara bağlı olacağını ifade etti.

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in Doğu Akdeniz meselesinde ortaya koyduğu yapıcı çabaları takdirle karşıladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz konusunda NATO'daki ayrıştırma sürecine ilk andan itibaren destek verdiğini ve bir uzlaşıya varılmasını samimiyetle arzu ettiğini belirtti.

  NATO'daki ayrıştırma çalışmasında, Türkiye olarak mutabakata son derece yakın olunduğunu düşündüklerini belirten Erdoğan, NATO dayanışmasının ve bu bağlamda Türkiye ile dayanışmanın bölgesel sorunların çözümü noktasındaki önemine işaret etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg le görüştü #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir