Petrol
110.18
0.98%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.455
-0.40%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Erdoğan: Ölen de Kürt öldüren de Kürt

  Erdoğan: Ölen de Kürt öldüren de Kürt

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de yapılan toplu açılış törenine katıldı.
  • 11.10.2014 - 14:32

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de katıldığı toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, konuşmasında Güney Doğu'da yapılan Kobani eylemlerine değindi. "Olaylarda  33 Kürt kardeşlerimiz öldü." diyen Erdoğan "Ölen Kürt, öldüren Kürt." vurgusunda bulundu.

  SABIRLI DURUŞUMUZU ASLA BOZMAYACAĞIZ

  Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "Bu sokağa dökülen vandallar, aslında milletin sokağa dökülmesini istiyorlar. Hatırlayın, Gezi olaylarında bunlar Rize'ye de girmek istemedi mi? biz milletçe sabırlı duruşumuzu asla bozmayacağız. Fakat hiç endişeniz olmasın, polisimiz, askerimiz, istihbarat birimlerimiz bunlarla gereken mücadeleyi veriyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ölen Kürt öldüren Kürt İZLE

  SİYASETÇİ KILIĞINDAKİ KORKAKLARDAN DA BUNLARIN HESABI SORULACAK

  Siyasetçi kılığındaki korkaklardan da bunların hesabı sorulacaktır. Bir taraftan sokağa dökülün diyeceksin, öbür taraftan şiddete başvurun demedik diyeceksin. Bu nasıl bir siyasi sorumluluk? Mutluluk, huzur, vefa bu mu sizi rahatsız etti?

  TSK HER DURUMA HAZIRLIKLI

  Ey Doğulu, Güneydoğulu Kürt kardeşlerim.. Eğer Güneydoğu'ya yatırımcı gelmiyorsa, sizin adınıza konuşan ayaklananlar yüzünden gelmiyor.. Adam gidip kurduğu fabrikanın yanmasını mı izleyecek? Neymiş Kobani! Kobani ile Van'ın, Muş'un, Hakkari'nin, Diyarbakır'ın,İstanbul'un, Ankara'nın ne alakası var. Patnos'ta belediye binası yakmışlar. Belediye binası sizin neyinizi rahatsız etti? Bindiğiniz otobüsleri yakıyorsunuz ya.. Biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla bu teröristlere yar etmeyiz. Bedeli ne olursa olsun, yaparız. Bu piyonları sokağa itenler, bir şeyin farkında değiller. Türkiye Cumhuriyeti bundan 20 yıl önceki gibi değil, TSK her duruma hazırlıklı.

  Erdoğan: Bu olayların arkasında Pensilvanya'da var İZLE

  BU OLAYLARIN ARKASINDA PENSİLVANYA'DA VARDIR

  Bu sokaktaki piyonlar ve onların ipini tutan efendileri Türkiye'yi 90'lı yıllara dönmesini istiyor. Ama Türkiye eskiye dönmeyecek. İnadına demokrasi, inadına barış ve özgürlük diyeceğiz. Bu olayların arkasında sadece PKK yok. Hepsi var. Bu olayların arkasında Esed rejimi de var. Pensilvanya da var.

  BUNLAR ALÇAKTIR, VATAN HAİNİDİR

  Dikkat edin hepsi aynı anda, aynı dille, aynı üslupla harekete geçti. Türkiye IŞİD'e yardım ediyor dediler. Bugüne kadar Türkiye hiç bir terör örgütüne en ufak bir destek asla vermemiştir. Kim bu ifadeleri kullanıyorsa alçaktır, vatan hainidir. Bu IŞİD belasını Ortadoğu'ya salan kim? Beşar Esad. Gittiler bu eli kanlı zalimi yerinde ziyaret ettiler.

  ÖLEN KÜRT, ÖLDÜREN KÜRT

  Kardeşlerim, biz çözüm sürecini terör örgütlerine, onların kanlı tuzaklarına kurban etmeyiz. Bu son olaylarda en çok Güney Doğu'daki Kürt kardeşlerimi rahatsız etmiştir. Olaylarda  33 Kürt kardeşlerimiz öldü. Ölen Kürt, öldüren Kürt. Bu neye benziyor.. Aynen Suriye, Irak'ta Allahu Ekber diyerek öldürenle ölenlerin durumu... Terör bu terör!.. bunun iyisi olmaz, hepsi kötüdür."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir