Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
496.601
1.60%
12ºC
İstanbul
Bulutlu 12 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, Ağrı'daki terör saldırısına değindi.
  • Haber Merkezi
  • 11.04.2015 - 15:34

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da toplu açılış töreninde konuştu. Ağrı'da askerlere yönelik terörist saldırısını da kınayan Erdoğan çatışmanın hala devam ettiğini ifade ederek şu şekilde konuştu;

  "25 TERÖRİST ASKERİMİZLE ÇATIŞIYOR"

  "Bugün Ağrı Diyadin'de askerlerimizin hedef alındığı olayda ülkemizin çözüm sürecini, barış sürecini baltalamak için askerlerimiz hedef alındı. 25 terörist şua anda hala askerlerimizle çatışıyor. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Çatışma hala devam ediyor. Eğer demokrasi diyorlarsa temel hak ve özgürlük diyorlarsa bu kafayla bu mantıkla hiçbir zaman hiçbir yere varamazlar."

  Erdoğan: 25 terörist askerlerimizle çatışıyor İZLE

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "SAKARYA İLE AYNI DİLİ KONUŞUYORUZ"

  "Biz Sakarya'yı Sakarya bizi çok iyi bilir. Bugün 180 trilyon yatırım bedeli olan açılışı yapıyoruz. 53 ayrı eseri sizlere kazandırdık.

  Sakarya çalışmanın, üretmenin, emeğin değerini ortaya koyuyor. Şimdi Sakarya'nın Türk coğrafyasına mesajını veriyorum. Sakaryalı kardeşimle istişare ettim onların hayır desteğini alarak yola reva oldum. Bu süreçte elde ettiğimiz her başarıda Sakarya daima bizim yanımızdaydı. Çünkü biz Sakarya ile aynı dili konuşuyoruz. Biz birlik, beraberlik, kardeşlik diyoruz. Batıda neysek doğuda da o olacağız bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz.

  Darbe heveslilerinin üzerine giderken, ekonomiyi güçlendirmek için çalışırken, Türkiye'yi yükseltmenin çabasındayken Gezicisinden Paraleline envai çeşitle mücadele ederken Sakarya yanımızdaydı.

  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN ENDİŞE DUYANLAR

  Eğer bugün birileri başkanlık sisteminden endişe ediyorsa bunun tek sebebi vardır bunlar parlamentoya giremeyecek onun için. Sebep bu..

  Yeni Türkiye'nin yolunun zor olduğunu, içerden ve dışardan yolumuza engellerin çıkarılacağını biliyorduk. Çalıştık koştuk gayret ettik buraya öyle geldik.

  Çağlayan Adliyesi'nde savcımızın şehit edilmesinin ardında yatan da budur. Allah rahmet eylesin.

  AĞRI'DA ASKERE SALDIRI

  Bugün Ağrı Diyadin'de askerlerimizin hedef alındığı olayda ülkemizin çözüm sürecini, barış sürecini baltalamak için askerlerimiz hedef alındı. 25 terörist şua anda hala askerlerimizle çatışıyor. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Çatışma hala devam ediyor. Eğer demokrasi diyorlarsa temel hak ve özgürlük diyorlarsa bu kafayla bu mantıkla hiçbir zaman hiçbir yere varamazlar.

  MİLLETİN DÜŞMANLARI

  Yeni Türkiye bizim Kızıl elmamızdır. İlay-ı Kelimetullah'ın bugünkü şekil almış halidir. Bazıları başka yerlerden besleniyorlar. Bunlar 70 yılı bulan siyasetimizin 40 yılını gizli iktidarlarını korudular. Bunlar Erdoğan düşmanı değil milletin düşmandır. Onların insan haklarından anladıkları sadece kendi yaşam biçimleridir.

  ONLARIN DEMOKRASİDEN ANLADIKLARI SADECE KENDİ İKTİDARLARI

  Onların demokrasiden anladıkları sadece kendi iktidarlarıdır. Krizin, darbenin, kaosun olduğu yerde bunlar var. Bunlar tüm ümitlerini doğal afete, ekonomik krize ya da yurt dışından gelecek bir olaya bakıyorlar.

  Milletin desteğiyle bunların güç aldığı tüm kanalları kapattık. Hayra vesile olduğunuz yok hiç olmazsa şerrinizi miletten uzan tutun.

  BU NE HADSİZLİKTİR

  Bugün bir gazetede gördüm. Şu Sanayici iş adamlarının içinde olduğu sivil toplum örgütü. Başkanı çıkmış diyor ki, 12 yılda yapılanlar geriye gidiştir. Bu hadsizliktir. Bunlar sermayelerini 5'e katladılar şımarıklığı ondan. Sizler ancak bu ülkenin birliğine dinamit koyarsanız. Hangisi daha iyiydi? Darbeler mi, ekonomik krizler mi, terör mü daha iyiydi?"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir